Wiadomości

Nowa usługa w e-Urzędzie Skarbowym


  • e-Urząd Skarbowy umożliwi wspólnikom spółki osobowej dostęp do danych identyfikacyjnych spółki.
  • Dzięki nowej usłudze wspólnicy ok. pół miliona spółek mogą bez przychodzenia do urzędu skarbowego sprawdzić dane swojej firmy.

- Wprowadziliśmy kolejną usługę, która ułatwi naszym klientom kontakt z administracją skarbową. Wspólnicy spółki osobowej mogą szybko i wygodnie, bez wychodzenia z domu, przeglądać dane spółki po zalogowaniu do naszego serwisu, który cieszy się rosnącą popularnością – powiedziała zastępca szefa KAS Anna Chałupa. – Do e-Urzędu Skarbowego logowano się już ponad 22,5 mln razy – informuje wiceszefowa KAS.

 Z nowej usługi w e-Urzędzie Skarbowym (e-US) mogą skorzystać wspólnicy spółek partnerskich, spółek jawnych, spółek cywilnych, spółek komandytowych i komandytowo-akcyjnych.

Po zalogowaniu do e-US, poza dostępem do swoich danych osobowych, będą mieli oni dostęp do danych identyfikacyjnych spółki zgłoszonych do urzędu skarbowego m.in. w zakresie adresu siedziby, miejsc prowadzenia działalności i przechowywania dokumentacji rachunkowej, danych kontaktowych i rachunków bankowych. Wspólnicy będą mogli szybko i wygodnie zweryfikować czy dane są prawidłowe i aktualne. Nie będą już musieli w tym celu przychodzić do urzędu skarbowego.

 Źródło: Ministerstwo Finansów, fot. pixabay

Wróć