Strefa przedsiębiorcy

Wartość rynku autodetailingu może wynosić w Polsce 400 mln zł rocznie - szacuje Bartosz Liszkowski, prezes Ziebart Polska


- Branża dopiero raczkuje w Polsce, a jej usługi są często przypisywane myjniom co jest błędem - mówi Bartosz Liszkowski, prezes Ziebart Polska w rozmowie z miesięcznikiem "Paliwa Płynne".

Ziebart Polska to krajowy oddział amerykańskiego koncernu, od pół wieku wyspecjalizowanego w autodetailingu, pielęgnacji aut oraz ochronie powierzchni lakierowanej i tapicerowanej. Firma dostrzega ogromny potencjał tutejszego rynku, dlatego właśnie od Polski postanowiła zacząć rozwój w Europie. Decyzja była trafna o czym świadczy rosnący poziom sprzedaży w jej polskich placówkach m.in. przy salonach dilerskich marki BMW, Lexus oraz Audi i Volkswagen.

W miesiąc w jednym salonie BMW z usług Ziebarta korzysta średnio od 50 do 70 proc. klientów. Podobne wyniki osiąga placówka przy Lexusie. Miesięczna wartość usług we wszystkich punktach z tendencją wzrostową to kilkadziesiąt tysięcy złotych. Łatwo to przełożyć na wartość całego rynku – mówi Liszkowski. 

Firma rozwija w naszym kraju dwa rodzaje placówek – duże salony franczyzowe i mniejsze punkty, otwierane we współpracy z dealerami samochodowymi. – Uważam, że w Polsce w każdym mieście powyżej 300 tys. mieszkańców jest miejsce na jeden, dwa duże salony i od trzech do pięciu mniejszych punktów Ziebart Express – mówi Liszkowski

WIĘCEJ czytaj w lutowym wydaniu miesięcznika "Paliwa Płynne"

Ziebart zadebiutował na rynku w 1953 roku i jest jedną z pierwszych 50 firm na świecie, która zaczęła rozwój w oparciu o franczyzę. Teraz Ziebart obecny jest w 33 krajach, gdzie funkcjonuje ok. 1 tys. placówek. Firma istnieje w krajach dalekiej i bliskiej Azji, jak Korea Południowa, Filipiny, Indonezja, Arabia Saudyjska, Japonia, Turcja, a także w Ameryce Północnej – w Kanadzie i USA.

Jeżeli szukasz oferty myjni/autospa/autodetalingu we franczyzie, znajdziesz ją podczas organizowanych wyłącznie przez Polską Izbę Paliw Płynnych XXV Międzynarodowych Targów STACJA PALIW 2018, w dniach 9-11 maja 2018 r., na terenie EXPO XXI, Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14

WIĘCEJ czytaj w lutowym wydaniu miesięcznika "Paliwa Płynne"

Wróć

Wystąpił błąd

Wystąpił błąd

Co się stało?

Wysąpił błąd podczas wykonywania skryptu. Coś nie działa prawidłowo.

Jak mogę naprawić ten problem?

Otwórz plik system/logs/error.log i znajdź powiązaną wiadomość błędu (zazwyczaj ostatnia). Możesz również dodać ten wiersz do lokalnego pliku konfiguracji i odświeżyć stronę:

$GLOBALS['TL_CONFIG']['displayErrors'] = true;

Zauważ, że każdy będzie mógł zobaczyć błędy na Twojej stronie!

Dowiedz się więcej

Wykonywanie skryptu zostało zatrzymane z powodu błędu. Wiadomość o błędzie została ukryta z powodów bezpieczeństwa i może zostać znaleziona w pliku system/logs/error.log (patrz wyżej). Jeśli nie rozumiesz wiadomości błędu lub nie wiesz jak naprawić problem, przeszukaj Contao FAQ lub odwiedź stronę wsparciaContao.

Aby spersonalizować tą wiadomość, utwórz nowy szablon nazwany templates/be_error.html5.