Wiadomości

Wpadli kolejni oszuści paliwowi


Kolejne dwa celne trafienia w oszustów paliwowych zanotowała bydgoska Kontrola Skarbowa. Przestępczy proceder ujawniony został dzięki czynnościom operacyjno-rozpoznawczym wywiadu skarbowego. Jest to następstwo wprowadzonego od sierpnia tego roku pakietu paliwowego, który zakłada szybkie i precyzyjne uderzanie w najbardziej dotkliwy mechanizm oszustw, wykorzystujący zasady opodatkowania wewnątrzwspólnotowego nabycia paliw.

W pierwszym przypadku, w hali magazynowej znajdującej się w jednej z podinowrocławskich wsi, zatrzymano sprawców na gorącym uczynku - ujawniono zlewanie substancji płynnej z autocysterny do zbiorników na olej opałowy. Przeszukanie kabiny pojazdu ujawniło dokumenty, z których wynikało, że oficjalnie cysterna przewoziła blisko 26 ton oleju smarowego z Niemiec na Łotwę. W wyniku zmiany przeznaczenia oleju oraz przeładowywanie tego wyrobu akcyzowego poza składem podatkowym naruszone zostały warunki zwolnienia i zawieszenia poboru akcyzy. Na oszustwie przyłapano kilka osób w tym kierowcę oraz osoby zlewające olej do zbiorników. Z ich dotychczasowych zeznań wynika, że proceder miał charakter cykliczny. Na poczet przyszłych kar grzywien zatrzymano ciągnik siodłowy wraz z naczepą i ładunkiem. Trwają czynności zmierzające do ustalenia organizatorów procederu.

W drugim przypadku, w wyniku działań operacyjnych wywiadu skarbowego, ujawniono nielegalną linię produkcyjną, wykorzystywaną do odbarwiania oleju opałowego z zamiarem jego późniejszego wykorzystania jako olej napędowy. Nie udało się zatrzymać osób odpowiedzialnych za zorganizowanie procederu, jednak na poczet kar zabezpieczono samochód osobowy BMW, ciągnik siodłowy wraz z cysterną oraz urządzenia i zbiorniki wykorzystywane do odbarwiania oleju oraz ok.19 ton odbarwionego oleju opałowego.

Wróć

Wystąpił błąd

Wystąpił błąd

Co się stało?

Wysąpił błąd podczas wykonywania skryptu. Coś nie działa prawidłowo.

Jak mogę naprawić ten problem?

Otwórz plik system/logs/error.log i znajdź powiązaną wiadomość błędu (zazwyczaj ostatnia). Możesz również dodać ten wiersz do lokalnego pliku konfiguracji i odświeżyć stronę:

$GLOBALS['TL_CONFIG']['displayErrors'] = true;

Zauważ, że każdy będzie mógł zobaczyć błędy na Twojej stronie!

Dowiedz się więcej

Wykonywanie skryptu zostało zatrzymane z powodu błędu. Wiadomość o błędzie została ukryta z powodów bezpieczeństwa i może zostać znaleziona w pliku system/logs/error.log (patrz wyżej). Jeśli nie rozumiesz wiadomości błędu lub nie wiesz jak naprawić problem, przeszukaj Contao FAQ lub odwiedź stronę wsparciaContao.

Aby spersonalizować tą wiadomość, utwórz nowy szablon nazwany templates/be_error.html5.