Wiadomości

Wiesław Prugar członkiem Komitetu Doradczego EGI


Podczas spotkania reprezentantów The Energy & Geoscience Institute 27 października br. w Mediolanie Wiesław Prugar, prezes zarządu Orlen Upstream, dołączył do Komitetu Doradczego EGI.

 

Komitet Doradczy EGI (Advisory Board) to organ konsultacyjny zajmujący się wspieraniem projektów badawczych i programów edukacyjnych Energy & Geoscience Institute. Do zadań tego gremium należy opiniowanie działań badawczych Instytutu, konsultowanie budżetu organizacji, a także realizacja pozostałych funkcji wynikających z potrzeb EGI.

Liczący sobie dotąd 19 członków Komitet, powiększył się o 4 osoby. Przewodniczy mu Steven R. Bell, dyrektor wykonawczy Remora Energy. Poprzez swoich przedstawicieli w Komitecie Doradczym EGI reprezentowane są przede wszystkim światowe korporacje: Chevron Corporation, ConocoPhillips Corporation, Hunt Oil, BG Group, ENI spa, Anadarko Petroleum Corporation, Statoil, Petrobras Venezuela. Shell, Wintershall Holdings, Hess, Maersk Oil Houston Inc., Tullow Oil Plc., Frontera Resources, Cobalt International Energy, BHP Billiton Petroleum, Occidental Oil & Gas, ICON, Talisman Energy, i Nexen. Wiesław Prugar jest nie tylko jedynym Polakiem w składzie rady – spółka ORLEN Upstream to jedyny podmiot z kapitałem polskim reprezentowany w strukturach The Energy & Geoscience Institute.
   
The Energy & Geoscience Institute jest największym centrum rozwoju technologii nauk o Ziemi na świecie, zrzeszając w ramach programu Corporate Associates 60 członków z 18 państw. Jego początki sięgają 1973 r., kiedy na Uniwersytecie Południowej Karoliny utworzono Earth Science and Resources Institute (ESRI). Działalność ESRI koncentrowała się na badaniach z dziedziny nauk o Ziemi w Północnej Afryce. W 1996 r. organizacja połączyła się z University of Utah Research Institute (UURI), z siedzibą w Salt Lake City, zgłębiającym zagadnienia energii geotermalnej. Wraz z nową nazwą - EGI, Instytut, na potrzeby  rządu i przemysłu, rozwija zarówno działalność w dziedzinie badań nad węglowodorami, jak i technologią geotermalną.

Wróć