Wiadomości

Olsztyn / Barczewo: Areszt wobec trzech mężczyzn podejrzanych o napad na stację paliw w Kromerowie


Na wniosek olsztyńskich i barczewskich śledczych sąd aresztował trzech podejrzanych mężczyzn, którzy napadli na stację paliw BP w Kromerowie. Napastnicy przedmiotem przypominającym broń sterroryzowali pracownika stacji, zabrali pieniądze, alkohol i uciekli. Policjanci ustalili i zatrzymali podejrzanych. Grozi im kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Do zdarzenia doszło na początku roku (3 stycznia 2018 r.) wcześnie rano.Zamaskowani sprawcy przedmiotem przypominającym broń sterroryzowali pracownika stacji, ukradli pieniądze i alkohol, a następnie uciekli.

Od samego początku intensywnie nad ustaleniem sprawców pracowali kryminalni z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu olsztyńskiej komendy oraz funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Barczewie. Ich operacyjne ustalenia doprowadziły do zatrzymania 12 kwietnia 2018 r. trzech podejrzanych - mieszkańców gminy Barczewo w wieku 22, 24 i 37 lat. W działaniach brali udział również antyterroryści oraz użyty pies Straży Granicznej z Bezled do wyszukiwania narkotyków. Podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych użytkowanych przez jednego ze sprawców, policjanci zabezpieczyli przedmioty, które mogły posłużyć mężczyznom do rozboju. Przy jednym z mężczyzn dodatkowo znaleziono narkotyki.

Zatrzymani już usłyszeli zarzut dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu. Jeden z nich dodatkowo – zarzut posiadania środków odurzających. Policjanci prowadzący sprawę napadu na stację paliw i nadzorujący ją prokurator, wnioskowali do sądu o tymczasowe aresztowanie zatrzymanych osób.

W sobotę, 14.04.2018 r. sąd przychylił się do wniosku i wszyscy podejrzani zostali tymczasowo aresztowani – jeden z nich na miesiąc, dwóch z nich na trzy miesiące. Za napad rabunkowy z użyciem niebezpiecznego przedmiotu grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3. Natomiast posiadanie środków odurzających jest zagrożone pozbawieniem wolności do lat 3.

Źródło: Policja.gov.pl

Wróć