Wiadomości

Nowy kontrakt gazowy PKN ORLEN i PGNiG


PKN ORLEN i Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. zawarły 29 września 2016 roku kontrakt na sprzedaż paliwa gazowego do Grupy Kapitałowej ORLEN w Polsce.

Pięcioletni kontrakt będzie obowiązywał od 1 października 2016 roku do 30 września 2021 roku (5 lat gazowych), a jego wartość została oszacowana na kwotę, która może wynieść ponad 7 mld zł. - Jesteśmy dumni, że PKN ORLEN – jeden z naszych największych partnerów handlowych – zdecydował się na przedłużenie współpracy z PGNiG S.A. Zaufanie naszych klientów jest dla nas najcenniejsze - informuje Piotr Woźniak, Prezes Zarządu PGNiG S.A.

Nowa umowa gazowa z PGNiG S.A. to ważny element budowania przewagi konkurencyjnej Grupy ORLEN, gdyż gwarantuje to, co dla nas kluczowe: bezpieczeństwo dostaw oraz atrakcyjną cenę. Dodatkowo nowa umowa zastępuje stare kontrakty gazowe i jest lepiej dopasowana do naszych potrzeb jako odbiorcy paliwa gazowego – powiedział Wojciech Jasiński, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Jednocześnie rozwiązana została umowa zawarta 2 czerwca 1997 r. na dostawy gazu ziemnego przez PGNiG S.A. do Zakładu Produkcyjnego w Płocku, która miała obowiązywać do 30 września 2017 roku oraz umowa na sprzedaż gazu ziemnego przez PGNiG S.A. do ANWIL, obowiązująca od 14 stycznia 1999 roku na czas nieokreślony.
 
- Kolejna umowa z tak dużym partnerem zawarta w tym roku, to efekt konsekwentnie realizowanej polityki wysokiej jakości sprzedaży. Oferujemy bezpieczne i zdywersyfikowane dostawy gazu, mamy rzetelną, rynkową i ofertę cenową – dodaje Maciej Woźniak, wiceprezes Zarządu PGNiG S.A. ds. handlowych.

Źródło: PKN Orlen (op.pb)

Wróć

Wystąpił błąd

Wystąpił błąd

Co się stało?

Wysąpił błąd podczas wykonywania skryptu. Coś nie działa prawidłowo.

Jak mogę naprawić ten problem?

Otwórz plik system/logs/error.log i znajdź powiązaną wiadomość błędu (zazwyczaj ostatnia). Możesz również dodać ten wiersz do lokalnego pliku konfiguracji i odświeżyć stronę:

$GLOBALS['TL_CONFIG']['displayErrors'] = true;

Zauważ, że każdy będzie mógł zobaczyć błędy na Twojej stronie!

Dowiedz się więcej

Wykonywanie skryptu zostało zatrzymane z powodu błędu. Wiadomość o błędzie została ukryta z powodów bezpieczeństwa i może zostać znaleziona w pliku system/logs/error.log (patrz wyżej). Jeśli nie rozumiesz wiadomości błędu lub nie wiesz jak naprawić problem, przeszukaj Contao FAQ lub odwiedź stronę wsparciaContao.

Aby spersonalizować tą wiadomość, utwórz nowy szablon nazwany templates/be_error.html5.