Wiadomości

Kolejny aresztowany za przestępstwa paliwowe


  • Funkcjonariusze warmińsko-mazurskiej KAS, specjalnej grupy realizacyjnej Ministerstwa Finansów oraz policjanci z Radomia zatrzymali mieszkańca Gdańska.
  • Zaaresztowany to uczestnik zorganizowanej grupy przestępczej, zarabiającej na nielegalnym obrocie paliwami.
  • Akcję zatrzymania przeprowadzono we wtorek 27 lutego 2018 r., o godzinie 6.00.

Aresztowany zapewniał, że jest rolnikiem i nie posiada żadnego majątku. Wyjaśniał, że dom to własność ojca, samochód pożyczony od kolegi, a telefony nie wiadomo czyje. Funkcjonariusze znaleźli ponad 10 telefonów i 7 kart sim, a także nowoczesne urządzenie do odszukiwania podsłuchów, warte ponad 10 tys. zł.

Gdańszczanin został przewieziony do prokuratury okręgowej w Siedlcach. Usłyszał zarzuty oszustw podatkowych w obrocie paliwami. 28 lutego 2018 r. Sąd Rejonowy w Siedlcach, na wniosek prokuratury, zastosował trzymiesięczny areszt.

Członkowie grupy, w skład której wchodził mężczyzna, są podejrzani o wprowadzanie do obrotu paliw bez opłaconego podatku VAT, opłaty paliwowej i akcyzy przy wykorzystaniu działalności kilku firm. Takie działanie, od 2015 roku naraziło Skarb Państwa na straty ok. 25 mln złotych. W listopadzie 2017 roku zatrzymano 14 osób zamieszanych w ten nielegalny proceder.

Nielegalną grupę wykryli funkcjonariusze olsztyńskiego KAS oraz policji z Radomia. Śledztwo jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Siedlcach.

Źródło: KAS

Wróć