Prawo

Intensywne kontrole przewozów towarowych na drogach


  • Służba Celno-Skarbowa realizuje intensywne działania kontrolne na drogach województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego, śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego.
  • Funkcjonariusze sprawdzają prawidłowość  przewozu towarów samochodami ciężarowymi.
  • Kontrole nie obejmują samochodów osobowych ani przewozów osobowych (autobusów).

Celem prowadzonych działań jest weryfikacja prawidłowości dokonywanego obrotu towarowego wyrobami energetycznymi, alkoholem i suszem tytoniowym, tekstyliami oraz wyrobami pochodnymi, które mogą być wykorzystane jako paliwo silnikowe bądź jego komponent.  Dlatego funkcjonariusze KAS kontrolują samochody ciężarowe, szczególnie plandeki, chłodnie i kontenery.

Jak poinformowała PAP rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze Ewa Markowicz, skontrolowano ok. 1,2 tys. ciężarówek. Ujawniono kilka przypadków złamania prawa, m.in. próbę wwiezienia do kraju oleju smarowego bez wymaganego zgłoszenia w systemie SENT. Na kierowcę ciężarówki nałożono mandat w wysokości 7,5 tys. zł, a przewoźnikowi grozi kara nie niższa niż 20 tys. zł. W tym samym miejscu zatrzymano nielegalny transport odpadów komunalnych z Holandii. W przypadku innych transportów, które budziły wątpliwości funkcjonariuszy, rozpoczęto procedury weryfikacji dokumentacji.

Kontrole odbywają się na parkingach lub wydzielonych pasach drogi, na które kierowani są kierowcy. Sprawdzane są dokumenty przewozowe oraz ładunek samochodów. W trakcie kontroli możliwe jest czasowe spowolnienie ruchu na pasach jedni przeznaczonych dla ciężarówek. Służba Celno-Skarbowa na bieżąco monitoruje sytuacje na drogach województwa i stara się prowadzić działania w sposób jak najmniej uciążliwy dla kierowców. Działania mają charakter cykliczny i realizowane będą w oparciu o analizę ryzyka prowadzoną przez KAS.

Źródło: KAS/PAP

Wróć

Wystąpił błąd

Wystąpił błąd

Co się stało?

Wysąpił błąd podczas wykonywania skryptu. Coś nie działa prawidłowo.

Jak mogę naprawić ten problem?

Otwórz plik system/logs/error.log i znajdź powiązaną wiadomość błędu (zazwyczaj ostatnia). Możesz również dodać ten wiersz do lokalnego pliku konfiguracji i odświeżyć stronę:

$GLOBALS['TL_CONFIG']['displayErrors'] = true;

Zauważ, że każdy będzie mógł zobaczyć błędy na Twojej stronie!

Dowiedz się więcej

Wykonywanie skryptu zostało zatrzymane z powodu błędu. Wiadomość o błędzie została ukryta z powodów bezpieczeństwa i może zostać znaleziona w pliku system/logs/error.log (patrz wyżej). Jeśli nie rozumiesz wiadomości błędu lub nie wiesz jak naprawić problem, przeszukaj Contao FAQ lub odwiedź stronę wsparciaContao.

Aby spersonalizować tą wiadomość, utwórz nowy szablon nazwany templates/be_error.html5.