Wiadomości

EDEKA i DTV zaopatrzą niemieckie stacje Orlenu


Od lutego 2019 r. Orlen Deutschland ma dwóch dostawców pozapaliwowych: Edeka Foodservice Convenience i DTV Tabak.

WIĘCEJ czytaj w marcowym wydaniu miesięcznika "Paliwa Płynne". Jeśli szukasz oferty dostaw FMCG na stacje paliw , znajdziesz ją podczas organizowanych wyłącznie przez Polską Izbę Paliw Płynnych XXVI Międzynarodowych Targów STACJA PALIW 2019, na terenie EXPO XXI, Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14

Edeka to największa sieć sklepów w Niemczech - liczy 4,1 tys. placówek, kontroluje 1/5 rynku, ma 52 mld euro obrotów rocznie (dla porównania, Biedronka ma w Polsce 3 tys. sklepów). DTV Tabak zajmuje czołowe miejsce w Niemczech w obszarze dystrybucji tytoniu. Oprócz wyrobów tytoniowych i akcesoriów do palenia, sprzedaje także przedpłacone karty podarunkowe i e-doładowania. - Z niecierpliwością czekamy na współpracę z stacjami STAR i dziękujemy za okazane zaufanie - powiedział Bernd Eßer, dyrektor zarządzający DTV Tabak.
- W tych firmach zyskaliśmy dwóch silnych partnerów z dwóch obszarów produktowych, co pomoże nam kształtować wzrost naszej marki stacji paliw. Obaj charakteryzują się elastycznością logistyczną, silną motywacją i chęcią współpracy. Razem będziemy nadal wyznaczać standardy w zaopatrzeniu - powiedział prezes Orlen Deutschland Waldemar Bogusch.
W Polsce PKN Orlen ma 354 sklepów pod marką O!Shop, a w 2019 r. sieć ta ma się powiększyć o 180 placówek. Głównym ich dostawcą jest Eurocash.

Źródło: PKN Orlen

Wróć