Strefa przedsiębiorcy

UNIMOT wspiera edukację polskich studentów za granicą


UNIMOT S.A. wspiera edukację najzdolniejszych polskich studentów na zagranicznych uczelniach. Dzięki porozumieniu z Fundacją Ivy Poland, Spółka udzieliła pierwszej pożyczki jednemu z podopiecznych Fundacji.

Spółka UNIMOT w ramach współpracy z Fundacją Ivy Poland, udzieliła pierwszej pożyczki polskiemu studentowi na pokrycie kosztów zagranicznych studiów. Dzięki UNIMOT, Bartosz jeden z podopiecznych fundacji będzie mógł dokończyć studia na Uniwersytecie Kolumbia w Nowym Jorku. Nieoprocentowana pożyczka w wysokości 30 000 zł zostanie przeznaczona na pokrycie brakujących kosztów czesnego. Z uwagi na sytuację materialną rodziny samodzielne sfinansowanie ostatniej raty czesnego i odebranie dyplomu byłoby niemożliwe. Spłata pożyczki rozpocznie się 6 miesięcy po zakończeniu edukacji i jest rozłożona na kilkadziesiąt niskich rat.

- W biznesie liczy się zwrot z inwestycji. Zaś w życiu każdego młodego człowieka najlepszą inwestycją jest edukacja. Jesteśmy dumni z tego, że UNIMOT może wspierać polskich studentów w realizacji ich planów i ambicji związanych z wykształceniem. Wierzymy też, że to inwestycja, z której skorzystamy wszyscy. Polacy od kilku dekad udowadniają, że dobrze wykształcone, otwarte na świat społeczeństwo może się szybko rozwijać, zwiększać dobrobyt i gospodarczy wzrost – mówi Adam Sikorski, przewodniczący Rady Nadzorczej UNIMOT S.A.

Student, którego wspiera UNIMOT studiował w Nowym Jorku na kierunku Master of Public Administration. W trakcie dwuletnich studiów koncentrował się w głównej mierze nad problematyką sektora energetycznego. W Polsce ukończył wcześniej SGH w Warszawie, zdobywając licencjat na kierunku Quantitative Methods in Economics and Information Systems (2013) oraz magisterium na kierunku Finanse i Rachunkowość (2015). Jego prace dyplomowe związane były z sektorem energetycznym: pierwsza z nich omawiała zagadnienie wpływu cen ropy na wzrost gospodarczy krajów rozwijających się, druga z nich omawiała wpływ polityki energetycznej na konkurencyjność gospodarki. W trakcie studiów otrzymał szereg wyróżnień. Ponadto jako jeden z 10 studentów z najwyższą średnią został zakwalifikowany do studiów równoległych na kierunku Prawo na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie ukończył pełne dwa lata studiów. W trakcie nauki na SGH Bartosz był również stypendystą programu LLP Erasmus, w ramach którego przez jeden semestr studiował na uczelni BI Norwegian Business School w Oslo.

***

Założona w 2013 r. Fundacja Ivy Poland promuje i wspiera edukację Polaków na najlepszych amerykańskich i europejskich uniwersytetach, takich jak: Harvard, Stanford, Yale, Oxford czy Cambridge. Fundacja zachęca młodzież do studiowania na zagranicznych uczelniach, a następnie umożliwia finansowanie studentom, którzy zostali przyjęci na wybrane programy (m. in. MBA, LLM, MPP, MPA czy wymiany naukowe) i którzy planują powrócić do Polski po zakończeniu edukacji. W ramach działalności Fundacji, studenci otrzymują też pomoc w przygotowaniu do pracy w spółkach i instytucjach.

***

UNIMOT S.A. jest spółką giełdową, specjalizującą się w obrocie olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG) oraz energią elektryczną. Firma zaopatruje w paliwa płynne i gazowe sektory takie jak: transport, logistyka, przemysł i rolnictwo, a oferta kierowana jest do odbiorców indywidualnych i hurtowych. Nowoczesne technologie, fachowa wiedza oraz najwyższa jakość produktów pozwalają Spółce dostosować ofertę do zmieniających się potrzeb klientów krajowych i zagranicznych.

Źródło: UNIMOT SA (op.zp., fot. Adam Sikorski, przewodniczący Rady Nadzorczej UNIMOT SA)

WIĘCEJ czytaj w styczniowym wydaniu miesięcznika "Paliwa Płynne"

Z pełną ofertą UNIMOT SA będzie można zapoznać się podczas Międzynarodowych Targów STACJA PALIW - ich najbliższa edycja to 17-19 maja 2017 r., EXPO XXI, Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14

 

Wróć