Prawo

Ministerstwo Finansów zaprasza na kolejne wrześniowe spotkania poświęcone Konstytucji Biznesu


W trakcie konferencji przedsiębiorcy zostaną poinformowani o zmianach i ułatwieniach w prowadzeniu działalności gospodarczej w zakresie prawa przedsiębiorców, prawa podatkowego i prawa zamówień publicznych, a także o ofercie wsparcia dla małych i średnich firm. Dowiedzą się jakie korzyści daje im Konstytucja Biznesu w obszarze relacji z urzędami i załatwiania spraw urzędowych, zakładania firm, zawieszania działalności czy obowiązków związanych z prowadzeniem działalności.

Przedstawiciele Krajowej Administracji Skarbowej zaprezentują pakiet zmian w systemie podatkowym przygotowany przez Ministerstwo Finansów, nazywany w skrócie 3xP (prostota, przejrzystość, przyjazność).

Przedsiębiorcy będą mogli porozmawiać z ekspertami KAS, którzy będą dzielić się wiedzą i wyjaśniać przepisy prawa podatkowego związane z prowadzeniem firm.

Harmonogram spotkań i uczestnicy ze strony MF i KAS (linki otwierają nowe okno w serwisie zewnętrznym):

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu powinny zarejestrować się na stronie prawodoprzedsiebiorczosci.parp.gov.pl (link otwiera nowe okno w innym serwisie) wypełniając formularz zgłoszeniowy na konkretną konferencję.

Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

Źródło: MF, fot. Teresa Czerwińska, Minister Finansów

Wróć