Wiadomości
Jak wzmocnić cyberbezpieczeństwo w małych firmach - webinar dla przedsiębiorców
Technologia, nowoczesne zabezpieczenia, ale przede wszystkim wiedza i świadomość użytkowników - jak skutecznie je wykorzystać w budowaniu cyberbezpieczeństwa małych i średnich firm? Praktyczne rozwiązania przedstawią przedsiębiorcom eksperci NASK. Organizujemy cykl tematycznych spotkań dla przedsiębiorców w ramach projektu “Digital Biznes. Warszawa”.
Co piąty polski pracownik padł ofiarą cyberataku w miejscu pracy. Niewiele ponad połowa polskich firm deklaruje, że używa oprogramowania antywirusowego.
Część przedsiębiorców zwleka z budową systemu ochrony do pierwszego incydentu bezpieczeństwa. Koszt takiej decyzji bywa wysoki - firma traci dane, zaufanie klientów, często także pieniądze.
W ramach projektu Digital Biznes. Warszawa już od listopada Ministerstwo Rozwoju i Technologii, NASK, Urząd m.st. Warszawy i Urzęd Pracy m.s. Warszawy szkolą przedsiębiorców, jak korzystać z narzędzi cyfrowych i zapewnić bezpieczeństwo swojej firmie.
Bezpłatne webinary dla przedsiębiorców
Pierwszy webinar z serii „Digital biznes. Jak oszczędzać czas i pieniądze prowadząc działalność gospodarczą” odbędzie się już w czwartek 28 listopada.
W kolejnym tygodniu omówione zostaną kluczowe aspekty cyberbezpieczeństwa. Już 3 grudnia 2024 r. specjaliści z NASK poprowadzą webinar “Jak zapobiegać i radzić sobie z cyberzagrożeniami - czyli firma bezpieczna cyfrowo”.
Podczas webinaru przedsiębiorcy dowiedzą się:
- Z jakimi cyberzagrożeniami mogą spotkać się prowadząc działalność i jak skutecznie chronić swoją firmę?
- Jakie są kluczowe aspekty budowania systemu cyberbezpieczeństwa dla małych i średnich firm?
- Czym jest program Firma Bezpieczna Cyfrowo?
- Jakie narzędzia pomogą usprawnić bezpieczeństwo w firmie?
Z jakimi sytuacjami i atakami mogą mierzyć się MŚP i jakie działania mogą podjąć dla zminimalizowania ryzyka?
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, wystarczy się zarejestrować!
3 grudnia 2024, godz. 10:00
Zarejestruj się już teraz!
Cyberataki dotyczą nas wszystkich, zarówno pracodawców, jak i pracowników. Na celowniku są nie tylko wielkie korporacje. Cyberprzestępcy nie zrezygnują z ataku, bo firma jest mała. Nie omijają też żadnej branży. Z naszych badań wynika, że mniejsi przedsiębiorcy często pomijają tę kwestię, sądząc, że ryzyko ich nie dotyczy, albo są przekonani, że budowa systemu ochrony przed zagrożeniami w sieci jest równoznaczna z zakupem skomplikowanych technologii. Tymczasem podstawą systemu bezpieczeństwa jest elementarna wiedza i regularne szkolenie pracowników, aby unikać błędów, które mogą wystawić firmę na ogromne ryzyko, np. utraty danych i pieniędzy. Chcemy, aby przedsiębiorcy byli przygotowani do obrony przed cyberatakami, dlatego dajemy im możliwość czerpania wiedzy od ekspertów NASK. – zachęca do udziału w webinarach i spotkaniach Marianna Sidoroff, Dyrektor Departamentu Gospodarki Cyfrowej w Ministerstwie Rozwoju i Technologii.
Grudniowe spotkanie to okazja, by od najlepszych nauczyć się, jak w praktyce skutecznie chronić firmę przed zagrożeniami cyfrowymi. Eksperci NASK wyjaśnią, dlaczego budowanie świadomości wśród pracowników jest kluczowe w zapobieganiu cyberatakom i jakie proste nawyki podnoszą bezpieczeństwo danych w firmach. Wskażą również, jak rozpoznawać zagrożenia oraz wdrażać narzędzia i procedury ochronne, dostosowane do możliwości małych i średnich firm.
Nie tylko online. Spotkania bezpośrednie
W ramach akcji “Digital Biznes. Warszawa” organizowane są również bezpłatne spotkania stacjonarne. Stanowią one część większego projektu dla małych i średnich firm. Jako pierwsi w spotkaniach pilotażowych wezmą udział przedsiębiorcy z województwa mazowieckiego.
Spotkania stacjonarne odbędą się w Centrum Przedsiębiorczości Smolna w Warszawie:
- 4 grudnia 2024 r. pt. “Wykorzystanie technologii cyfrowych w prowadzeniu firmy”
- 12 grudnia 2024 r. pt. “Jak zapobiegać i radzić sobie z cyberzagrożeniami.
Zapisy na spotkania stacjonarne pod numerem tel.: 22 443 02 47 lub e-mail: jkrzyzanowski@um.warszawa.pl Uwaga: liczba miejsc ograniczona!
Link do aktualności >>><<<
Ministerstwo Rozwoju i Technologii