Wiadomości

Stacja Paliwowa Roku 2014


Stacja BP w Słubicach  prowadzona przez firmę Krzysztofa Mencla została nagrodzona tytułem „Najlepszej Stacji Paliwowej w Polsce w roku 2014”, w konkursie organizowanym przez redakcję miesięcznika transportowego „Polski Traker”, pod patronatem Polskiej Izby Paliw Płynnych.

30 maja na stacji BP w Słubicach, oddalonej o 2 km od węzła A2, jednej z największych   w kraju, odbyła się uroczystość wręczenia tej nagrody właścicielowi placówki. Stację  prowadzi firma PPH Krzysztof Mencel, która ma także inne, mniejsze placówki w Trzcinn i Pniowie.
W Słubicach na kilkunastu hektarach urządzono  obiekt świadczący usługi potrzebne kierowcom ciężarówek. Jest to funkcjonująca od dwóch lat , olbrzymia stacja  z kilkudziesięcioma  stanowiskami  czerpania paliwa i AdBlue. Działa tam  duży sklep Carrefour oraz sklep  z częściami motoryzacyjnymi, jest myjnia TIR-ów, restauracja  i zaplecze usługowe.  Od niedawna działa tam także serwis samochodów ciężarowych  DAF. Na parkingach mieści się ponad 400 zestawów, ale trwa  rozbudowa powierzchni.
Konkurs na „ Najlepszą Stację Paliwową” jest organizowany od 21 lat, a głosują w nim czytelnicy magazynu „Polski Traker”,  w większości kierowcy zawodowi. Patronem konkursu jest Polska Izba Paliw Płynnych.
Nagrodę właścicielowi stacji Krzysztofowi Menclowi wręczyli wydawca „Polskiego Trakera” Bogusława Zimmer oraz redaktor naczelny  miesięcznika Aleksander Głuś. Dyplomy i gratulacje przekazali właścicielowi obiektu przedstawiciele  PIPP,  ITD  oraz lokalnej Straży Pożarnej.

Wróć