Aktualny numer "Paliw Płynnych"

Drodzy Czytelnicy,

we wrześniu 2021 roku Walne Zgromadzenie Polskiej Izby Paliw Płynnych wybrało członków Rady Izby, Komisji Rewizyjnej i Sądu Koleżeńskiego na kadencję 2021 -2025. Rada Izby ze swojego składu powołała prezesa i członków zarządu na ww. kadencję. Gratuluję wszystkim członkom organów i wyrażam nadzieję na dobrą współpracę i zaangażowanie w rozwiązywanie problemów rynku.

Nastroje wśród przedsiębiorców, szanse i zagrożenia oraz perspektywy rządowego programu Polski Ład przedstawia nam Pani Olga Semeniuk, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii, Pełnomocnik Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Informacje na temat poprawy bezpieczeństwa w transporcie i ruchu drogowym przedstawia Hubert Jednorowski, Zastępca Dyrektora Biura Nadzoru Inspekcyjnego Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

Kontynuujemy także cykl rozmów z niezwykłymi kobietami związanymi zawodowo z branżą paliwową. Nasze zaproszenie do wywiadu przyjęły: Barbara Wiążewska, Dyrektor Generalny Działu bp Retail w Polsce oraz Agnieszka Bobrukiewicz, Dyrektor Marketingu Grupy Unimot.

W 2020 roku pandemia COVID-19 doprowadziła do dużego spustoszenia na rynkach surowcowych, wpływając na ograniczenie zapotrzebowania na różne nośniki energii. Szerszą analizę sytuacji na rynkach surowcowych przedstawia w swoim artykule dr Michał Paszkowski.

Polecam Państwu także artykuły w dziale PRAWO. Mecenas Adam Toczyski przedstawia bardzo istotną informację dla przedsiębiorców o nowych oznakowaniach na stacjach paliw, które będą obowiązywały od początku przyszłego roku. Od 1 stycznia 2022 roku wejdą również nowe przepisy dotyczące wystawiania faktur. Krajowy System e-Faktur, czyli kolejną rewolucję podatkową omawia doradca podatkowy Magdalena Chmielewska-Cholewa.

Szanowni Państwo, z okazji, z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia - w imieniu własnym, Zarządu i Rady Izby oraz pracowników Biura Izby - składam Państwu najserdeczniejsze życzenia zdrowych, spokojnych, pogodnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszystkiego co najlepsze w nadchodzącym nowym 2022 roku.

 

 Halina Pupacz

Prezes Polskiej Izby Paliw Płynnych

W numerze prezentują się m.in.:

Adast Polska, Anwim S.A., BAZ-PAL Sp.J., BP Europa SE, Green Steam Sp. z o.o., ISTO serwis - Sebastian Holewiński, Nestlé Polska S.A., Novaster Sp. z o. o., PETROSTER Sp. j., Slovnaft Polska S.A., WITOSPOL Sp. z o.o.

Dołącz do naszych czytelników!
Poznaj szczegóły!
Napisz do nas redakcja@paliwa.pl