Najbliższe szkolenia

Akademia Przedsiębiorcy podczas Targów STACJA PALIW 2016

11 maja (środa)

11:00 - 11:30

 

 

 

Nowoczesne rozwiązania płatnicze sposobem na zwiększenie efektywności kosztowej stacji paliw

Piotr Waś, Country Manager na Polskę i kraje bałtyckie w Ingenico Group

 

Każda nowoczesna stacja paliw pozwala klientom na bezproblemowe płatności. Ingenico dostarcza rozwiązania, które wspierają właścicieli stacji paliw w ich działalności.

 

 

11:45 - 12:15

 

 

 

 

 

Obowiązki  przedsiębiorcy w zakresie tworzenia zapasów obowiązkowych paliw oaz uiszczania  opłaty zapasowej 

Piotr Bieńkowski i Jerzy Świątek, Agencja Rezerw Materiałowych

 

Tematyka prelekcji obejmie:

  1. określenie podmiotów zobowiązanych do tworzenia zapasów obowiązkowych paliw i uiszczania opłaty zapasowej;
  2. metodykę wyliczania ilości zapasów obowiązkowych oraz zasady ich utrzymywania;
  3. metodologię wyliczania opłaty zapasowej.

 

 

12:30 - 13:00

 

 

Świadectwa dopuszczenia pojazdów ADR – teoria i praktyka

Jerzy Kasprzak, Kierownik Oddziału Terenowego Transportowego Dozoru Technicznego w Warszawie

 

Jak wskazuje doświadczenie TDT, występujące błędy w składanych przez przedsiębiorców do TDT wniosków o wydanie świadectw dopuszczenia pojazdów ADR (zwanych świadectwami ADR” lub też „czerwonymi paskami”), powodują problemy dla sprawnego ich wystawiania. Celem prelekcji jest przedstawienie trybu wydawania przez TDT świadectw dopuszczenia pojazdów ADR, z uwzględnieniem najczęściej popełnianych błędów w zakresie prawidłowości składanych wniosków oraz załączników, o wydanie w/w świadectw ADR.

 

13:15 - 13:45

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bezpieczna eksploatacja zbiorników i butli LPG

Andrzej Kolasa i/lub Władysław Leszczyński, Urząd Dozoru Technicznego

 

Prowadzona przez Urząd Dozoru Technicznego kampania „Bezpieczna eksploatacja butli LPG” jest działaniem mającym na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa użytkowników butli LPG poprzez popularyzację zasad właściwej obsługi tych urządzeń technicznych. Wzrost kultury technicznej, związanej z obsługą butli na gaz LPG, to najlepsza droga do minimalizacji zagrożeń, jakie pociąga za sobą niewłaściwe obchodzenie się z nimi. Statystyki pokazują, że liczba niebezpiecznych zdarzeń z udziałem butli LPG nie maleje. W wyniku tych zdarzeń niestety zbyt często ludzie doznają uszczerbku na zdrowiu, a nawet tracą życie. Do tego dochodzą straty majątkowe, które niejednokrotnie pochłaniają dorobek życia. Użytkownikami butli na gaz LPG są najczęściej osoby prywatne, rzadko posiadające wiedzę techniczną. Stąd podstawowym problemem jest dotarcie do nich z informacją na temat bezpiecznego użytkowania butli oraz przekazania jej w dostępny dla nich sposób. Popularyzacja zagadnień związanych z właściwą eksploatacją butli LPG ma istotny wpływ na bezpieczeństwo posługiwania się tymi urządzeniami.

 

Dlatego pracownicy UDT uważają za konieczne podjęcie szerszych działań profilaktycznych, które przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa użytkowników butli LPG. Bardzo ważne jest uświadomienie użytkownikom, jak i pozostałym podmiotom biorącym udział w procesie eksploatacji butli (dostawca, dystrybutor, właściciel, przewoźnik), że konieczne jest bieżące kontrolowanie samych butli, jak również urządzeń, do których są podłączone, ich wyposażenia oraz połączeń między nimi. Tylko prawidłowe i bezpieczne użytkowanie butli LPG może ograniczyć liczbę wypadków. Każdy uczestnik procesu eksploatacji butli LPG ma określone obowiązki i prawa. Przestrzegając ich, przyczynia się do minimalizowania mogących wystąpić zagrożeń.

 

14:00 - 15:00

 

Fundusze Europejskie dla przedsiębiorców w perspektywie 2014 -2020

Przedstawiciel Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych

 

 

Szkolenia odbywają się podczas XXIII Międzynarodowych Targów STACJA PALIW 2016 w EXPO XXI Warszawa przy ul. Prądzyńskiego 12/14 w Warszawie.

Udział w szkoleniach jest bezpłatny.

Wróć