Prawo

Zarzuty za wyłudzanie podatku VAT przy fikcyjnym obrocie olejem rzepakowym


Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji we Wrocławiu prowadzi śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej działającej na terenie Wrocławia i innych miejscowości w Polsce. Jej celem było wyłudzanie podatku od towarów i usług poprzez wystawianie nierzetelnych faktur VAT mających potwierdzać obrót towarowy, który w rzeczywistości nie miał miejsca.

Nierzetelne faktury na ponad 7 milionów złotych

Na podstawie dotychczasowych ustaleń ujawniono nierzetelne faktury VAT o łącznej wartości  ponad 7 mln zł. Wystawiane były one w związku z fikcyjnymi transakcjami sprzedaży oleju rzepakowego. Wynikające stąd straty Skarbu Państwa wyniosły nie mniej niż 1  mln zł.

Od maja do września 2017 r. na polecenie prokuratora funkcjonariusze KWP we Wrocławiu dokonali zatrzymania na terenie województw: pomorskiego, śląskiego, małopolskiego i warmińsko-mazurskiego pięciu osób. Wszyscy zatrzymani zasiadali w zarządach trzech spółek aktywnie uczestniczących w łańcuchu oszustw podatkowych.

Sąd uwzględnił wnioski o tymczasowy areszt

Prokurator przedstawił im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu popełnianie przestępstw, prania brudnych pieniędzy, a także popełnienia przestępstw skarbowych i karnych.

Na wniosek prokuratora Sąd zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące wobec czterech podejrzanych. Wobec jednego podejrzanego zastosowano areszt kaucyjny.

Z uwagi na dobro śledztwa na tym etapie postępowania prokuratura nie udziela więcej informacji.

Źródło: PG

Wróć

Wystąpił błąd

Wystąpił błąd

Co się stało?

Wysąpił błąd podczas wykonywania skryptu. Coś nie działa prawidłowo.

Jak mogę naprawić ten problem?

Otwórz plik system/logs/error.log i znajdź powiązaną wiadomość błędu (zazwyczaj ostatnia). Możesz również dodać ten wiersz do lokalnego pliku konfiguracji i odświeżyć stronę:

$GLOBALS['TL_CONFIG']['displayErrors'] = true;

Zauważ, że każdy będzie mógł zobaczyć błędy na Twojej stronie!

Dowiedz się więcej

Wykonywanie skryptu zostało zatrzymane z powodu błędu. Wiadomość o błędzie została ukryta z powodów bezpieczeństwa i może zostać znaleziona w pliku system/logs/error.log (patrz wyżej). Jeśli nie rozumiesz wiadomości błędu lub nie wiesz jak naprawić problem, przeszukaj Contao FAQ lub odwiedź stronę wsparciaContao.

Aby spersonalizować tą wiadomość, utwórz nowy szablon nazwany templates/be_error.html5.