Wiadomości

Wysokie kary za nielegalny hazard na Warmii i Mazurach


  • Warmińsko-Mazurski Urząd Celno-Skarbowy ukarał organizatora nielegalnych gier hazardowych kwotą 700 tys. zł.

Mieszkaniec Olsztyna, który wstawił nielegalne automaty, ma zapłacić karę za 7 maszyn – w sumie 700 tys. zł. Wszystkie z 7 urządzeń zostały zabezpieczone.

Ponadto na ukończeniu jest inne postępowanie prowadzone przez ten UCS, które dotyczy spółki spoza woj. warmińsko-mazurskiego, posiadającej nielegalne punkty z automatami. W tym przypadku kara może być jeszcze wyższa.

Krajowa Administracja Skarbowa prowadzi stałe kontrole w zakresie przestrzegania przepisów ustawy o grach hazardowych. Przykładowo 16 stycznia 2018 r. funkcjonariusze KAS przeprowadzili kontrolę w jednym z punktów w Olsztynie, który udawał kafejkę internetową. Zamiast klasycznych automatów wstawiono tam komputery stacjonarne, tablety oraz mobilne urządzenie umieszczone w walizce. Urządzenie mobilne można przenosić w dowolne miejsce, a do prowadzenia gier nie jest konieczny dostęp do Internetu.

Przypominamy, że właścicielom nielegalnych automatów, bądź osobom udostępniającym na nie lokal, grozi kara administracyjna w wysokości 100 tys. zł od pojedynczej maszyny. Dodatkowo może być nałożona kara grzywny lub pozbawienia wolności do 3 lat na podstawie kodeksu karnego skarbowego.

W 2017 r. funkcjonariusze celno-skarbowi z Warmii i Mazur zatrzymali ponad 1 tys. nielegalnych automatów do gier.

Wróć