Strefa przedsiębiorcy

Współpraca BP z siecią supermarketów “Piotr i Paweł”


Pod szyldem “Piotr i Paweł po drodze” powstaje nowy format sklepów typu convenience. Z wygodnych zakupów spożywczych przy okazji wizyty na stacji benzynowej będzie można skorzystać na stacjach BP.

Oferta skierowana jest nie tylko do kierowców, ale również innych osób ceniących wygodę. Nowy format, stworzony w ramach współpracy koncernu paliwowego BP w Polsce z jedną z największych w Polsce sieci supermarketów "Piotr i Paweł", jest propozycją kompleksowej oferty dla osób będących w drodze.
Pierwsza pilotowa placówka nowej sieci rozpoczęła działalność na stacji Reduta w Warszawie przy Al. Jerozolimskich 144 C, dwie kolejne zostaną uruchomione w ciągu 2-3 tygodni w Krakowie i Poznaniu. Całodobowe sklepy “Piotr i Paweł po drodze” będą działać na powierzchni 140 - 150 mkw. Wspólna oferta partnerów będzie liczyć około 3000 indeksów, poszerzona w stosunku do standardowej oferty stacji paliwowej o wiele produktów typu on the go takich jak: napoje, przekąski, dania gotowe, ale także wędliny, nabiał i innego rodzaju produkty kupowane podczas codziennych zakupów. Klienci znajdą na półkach także szeroki wybór artykułów wysokiej jakości marki własnej “Piotr i Paweł”.
Powstanie nowego formatu sklepów uzasadnia Piotr Pyrich, Dyrektor Generalny BP Europa SE,  oddział w Polsce: - Współpraca z “Piotrem i Pawłem” wpisuje się w długofalową strategię naszej marki. Konsekwentnie staramy się spełniać oczekiwania naszych Klientów, również w zakresie oferty spożywczej, stawiając na jej jakość i adekwatność.
Joanna Lutosławska-Rogóż, Kierownik Projektu w BP, uzupełnia: - Skupiliśmy się na zaspokojeniu potrzeb Klientów, którzy żyją dynamicznie, szukają wygodnych rozwiązań, często są zabiegani i w drodze. Sklep, w tym również strefa bistro, zyskał nowy wygląd, a my mamy nadzieję, że Klienci docenią zarówno ofertę 'na później', jak i 'na teraz'.
Globalne trendy rynkowe i konsumenckie oraz obserwacja zmieniających się potrzeb klientów wskazują na wzrost popularności żywności convenience związany ze zmiana stylu życia współczesnego konsumenta oczekującego wygodnej oferty w postaci produktów szybkich i łatwych w przygotowaniu. Coraz częściej szukamy  wygodnego stylu życia. Rośnie popularność dań gotowych, sałatek, koktajli warzywno–owocowych.
BP ma duże międzynarodowe doświadczenie w prowadzeniu sklepów convenience. W Wielkiej Brytanii od lat współpracuje  z Marks&Spencer, w Niemczech z Rewe pod szyldami „Rewe to go”, w Holandii z Albert Heijn. W Polsce firma BP szukała partnera, który będzie gwarantował wysoką jakość i świeżość produktów. Dodatkowo dla BP istotna była oferta dostosowana do potrzeb klientów stacji, którzy szukają nie tylko przekąsek w Wild Bean Cafe, ale równie dobrych dań do wzięcia do domu. Stąd decyzja o współpracy z „Piotrem i Pawłem”.
Tym, co wyróżnia nowy projekt, jest fakt, że BP nie udostępnia jedynie powierzchni handlowej “Piotrowi i Pawłowi”, lecz wspólnie z polską marką pracowała nad całością konceptu sklepów. Asortyment w wydzielonej strefie stacji  pozwala konsumentom zaplanować i zabrać do domu  prosty posiłek na każdą porę dnia. Duża część zaproponowanego na stacji asortymentu to marka „Piotr i Paweł Zawsze Jakość” wyróżniająca się jakością i dobrą ceną.
- Nasze produkty na stacjach BP to doskonała jakościowo alternatywa dla produktów markowych, choć w niższej cenie - tłumaczy Piotr Woś, prezes sieci. - Dzięki rozpoczętej współpracy mamy doskonałą okazję zaoferować Konsumentom jeszcze większą dostępność naszej sieci oraz produktów.
Ideę projektu tłumaczy Piotr Drządzewski, szef projektu ze strony “Piotr i Paweł”: - Znaczenie sklepów przy stacjach paliw rośnie. Coraz więcej osób robi codzienne zakupy w tym kanale. Wbrew powszechnie obowiązującym mitom, klientów przekonuje głównie szeroki asortyment i atrakcyjne promocje, a także to, że stacje są zawsze po drodze i otwarte non-stop. Chcemy wyjść tym trendom naprzeciw.
Nowy format sklepów będzie działał tylko przy wybranych stacjach BP. To, w jakim tempie sieć będzie się rozwijać, zależy od tego, jak wypadną testy. Jeśli koncept się obroni, realne jest uruchomienie nawet 150 takich placówek w ciągu najbliższych dwóch lat.
***
BP jest jedną z największych firm energetycznych świata, dostarczającą klientom paliwa do celów transportowych i energii do produkcji ciepła oraz światła. Zatrudnia ok. 80 tys. ludzi, prowadzi działalność w kilkudziesięciu krajach. Codziennie obsługuje miliony klientów detalicznych. Koncern ma na świecie ok.17 tys. stacji paliw. Rodzina marek należących do grupy to: BP (marka wiodąca), ARAL, Castrol, ampm (sieć sklepów convenience w zachodnich Stanach Zjednoczonych), Wild Bean Cafe.
BP jest obecna w Polsce od 25 lat i znajduje się wśród 25 najlepszych pracodawców.
Obecnie zarządza siecią ponad 520 stacji (w tym blisko 30 przy autostradach i drogach ekspresowych) i całodobowymi sklepami.  Wszystkie stacje BP w Polsce oferują tylko bezołowiowe benzyny, w tym wprowadzone w kwietniu 2016 r. najlepsze jak dotąd paliwa usuwające zanieczyszczenia z silnika: paliwa BP Ultimate z technologią ACTIVE oraz paliwa regularne z technologią ACTIVE.  W większości obiektów działają kawiarenki Wild Bean Cafe.
BP zatrudnia ponad 3,500 pracowników, zainwestowała 1,5 miliarda dolarów w Polsce i wpłaciła 15 miliardów złotych do budżetu państwa w VAT, akcyzie i opłacie paliwowej w przeciągu ostatnich 25 lat. znajduje się wśród czołowych firm w rankingu 500 największych przedsiębiorstw w Polsce a w branży paliwowej BP jest na 4 pozycji, po dwóch spółkach Orlenu i Lotosie. Od 2013 roku działa również spółka joint-venture LOTOS-Air BP, która zajmuje się sprzedażą paliwa lotniczego oraz tankowaniem paliwem lotniczym statków powietrznych.
***
„Piotr i Paweł” to polska sieć supermarketów, licząca obecnie 146 supermarketów w całej Polsce, w każdym województwie. Sieć osiągnęła w roku 2016 obrót na poziomie 2.233 mld, obsługując ponad 5 mln Klientów miesięcznie.  „Piotr i Paweł” jest znaczącym polskim pracodawcą, zatrudniającym w Centrali, sklepach i magazynach logistycznych ponad 5 000 osób. Od  14 lat sieć prowadzi sklep internetowy, który obsługuje dziś Konsumentów z całej Polski.
W roku 2017 polska sieć planuje dalszy rozwój organiczny, pozwalający na przekroczenie liczby 150 supermarketów oraz kontynuowanie prac nad rozwojem technologicznym (m.in. projekt „Skanuj i Kupuj”)  oraz modernizacją najstarszych sklepów, na podstawie wypracowanych w minionym roku rozwiązań.
Źródło: BP, oprac. zp

Z pełną ofertą sieci BP, jak też szeroką ofertą franczyzy paliwowej, gastronomicznej i sklepowej, zapoznasz się podczas organizowanych wyłącznie przez Polską Izbę Paliw Płynnych XXV Międzynarodowych Targów STACJA PALIW 2018, w dniach 9-11 maja 2018 r., na terenie EXPO XXI, Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14

WIĘCEJ czytaj w SIERPNIOWYM wydaniu miesięcznika "Paliwa Płynne";

 

Wróć