Wiadomości

Wiceminister Piotrowski: Polska energetyka potrzebuje nowoczesnych rozwiązań


Enea Operator uruchomiła w Poznaniu najnowszą i najnowocześniejszą Centralną Dyspozycję Mocy, która będzie zarządzać siecią wysokiego napięcia w północno-zachodniej Polsce. W oficjalnym otwarciu inwestycji 8 marca 2017 r. wziął udział wiceminister energii Andrzej Piotrowski.

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Energii podkreślił, że Centralna Dyspozycja Mocy (CDM) Enea Operator to inwestycja ważna z punktu widzenia bezpieczeństwa energetycznego Polski. - Obiekt jest kluczowy ze względu na możliwość zarządzania z jednego miejsca siecią wysokiego napięcia w północno–zachodniej Polsce – powiedział.  –  W CDM zostały zastosowane zaawansowane technologie, w szczególności teleinformatyczna, która umożliwi zdalne prowadzenie ruchu. To również nowe miejsca pracy dla wysoko wykwalifikowanej kadry – dodał.

Wiceminister Piotrowski zaznaczył, że Centralna Dyspozycja Mocy pozwoli sprostać wyzwaniom przed jakim stanie w najbliższych latach energetyka. - Potrzebuje ona bowiem nowoczesnych technologii, innowacyjnych rozwiązań, a przede wszystkim inwestycji  – ocenił wiceminister. Podkreślił także, że obiekt zapewni dyspozycyjność mocy i umożliwi jej bilansowanie na poziomie lokalnym. Będzie to nie tylko baza do zapewnienia nieprzerwanych dostaw energii, ale też droga do rozwoju energetyki rozproszonej, w szczególności klastrów energii.

Źródło: ME (op.pb)

Wróć

Wystąpił błąd

Wystąpił błąd

Co się stało?

Wysąpił błąd podczas wykonywania skryptu. Coś nie działa prawidłowo.

Jak mogę naprawić ten problem?

Otwórz plik system/logs/error.log i znajdź powiązaną wiadomość błędu (zazwyczaj ostatnia). Możesz również dodać ten wiersz do lokalnego pliku konfiguracji i odświeżyć stronę:

$GLOBALS['TL_CONFIG']['displayErrors'] = true;

Zauważ, że każdy będzie mógł zobaczyć błędy na Twojej stronie!

Dowiedz się więcej

Wykonywanie skryptu zostało zatrzymane z powodu błędu. Wiadomość o błędzie została ukryta z powodów bezpieczeństwa i może zostać znaleziona w pliku system/logs/error.log (patrz wyżej). Jeśli nie rozumiesz wiadomości błędu lub nie wiesz jak naprawić problem, przeszukaj Contao FAQ lub odwiedź stronę wsparciaContao.

Aby spersonalizować tą wiadomość, utwórz nowy szablon nazwany templates/be_error.html5.