Wiadomości

Wiceminister Kurtyka z wizytą w Lotosie


W czwartek 20 kwietnia 2017 r. wiceminister energii Michał Kurtyka przebywał z wizytą w Trójmieście. W Gdańsku odwiedził rafinerię Lotosu. Z kolei w Gdyni wziął udział w konferencji „INNOeCAR”,  podczas której powołany został klaster e-mobility na Pomorzu.

 - To jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Europie, wyposażony w zaawansowane technologicznie instalacje rafineryjne – ocenił wiceminister w trakcie wizyty w rafinerii Lotosu w Gdańsku.  Podkreślał także rolę, jaką w rozwoju innowacji mogą mieć duże inwestycje infrastrukturalne w sektorze energii – Dostrzegamy ten potencjał i dokładamy starań, aby tworzyć warunki do tego, aby takie projekty mogły być realizowane z korzyścią dla rozwoju gospodarczego kraju – mówił. 

Aktualnie LOTOS jest w trakcie realizacji projektu EFRA (efektywna rafinacja), wartego 2,3 mld zł i polegającego na budowie kolejnych nowoczesnych instalacji służących pogłębionemu przerobowi ropy. Po zakończeniu projektu, który jest planowany na  2018 r. spółka będzie w stanie dostarczyć polskiej gospodarce dodatkowe 900 tys. ton paliw płynnych.

W trakcie wizyty na Pomorzu wiceminister wziął udział także w konferencji „INNOeCAR”. Kurtyka podkreślał rolę, jaką mogą odegrać lokalne inicjatywy w realizacji planów Ministerstwa Energii dotyczących rozwoju transportu elektrycznego. - Kraków, Jaworzno, a teraz Gdynia – kolejne projekty i działania przyczyniają się do upowszechniania elektromobilności. Cieszę się, że nasze działania budzą coraz większe zainteresowanie wśród samorządów, odbiorców i lokalnego biznesu – powiedział. – Sposób, w jaki rynek odpowiada na naszą inicjatywę pokazuje, że współpraca administracji, nauki i biznesu ma sens – dodał.

Zaznaczył, że polityka gospodarcza państwa powinna wyznaczać kierunki rozwoju i tworzyć przedsiębiorcom warunki do funkcjonowania. – Tak działamy jeśli chodzi o elektromobilność. Dlatego też ten projekt ma potencjał do tego, aby być jednym z kół zamachowych rozwoju innowacji w gospodarce – ocenił.

Źródło: ME (op.pb)

 

Wróć

Wystąpił błąd

Wystąpił błąd

Co się stało?

Wysąpił błąd podczas wykonywania skryptu. Coś nie działa prawidłowo.

Jak mogę naprawić ten problem?

Otwórz plik system/logs/error.log i znajdź powiązaną wiadomość błędu (zazwyczaj ostatnia). Możesz również dodać ten wiersz do lokalnego pliku konfiguracji i odświeżyć stronę:

$GLOBALS['TL_CONFIG']['displayErrors'] = true;

Zauważ, że każdy będzie mógł zobaczyć błędy na Twojej stronie!

Dowiedz się więcej

Wykonywanie skryptu zostało zatrzymane z powodu błędu. Wiadomość o błędzie została ukryta z powodów bezpieczeństwa i może zostać znaleziona w pliku system/logs/error.log (patrz wyżej). Jeśli nie rozumiesz wiadomości błędu lub nie wiesz jak naprawić problem, przeszukaj Contao FAQ lub odwiedź stronę wsparciaContao.

Aby spersonalizować tą wiadomość, utwórz nowy szablon nazwany templates/be_error.html5.