Strefa przedsiębiorcy

We Wrocławiu ruszyła pierwsza w Polsce Miejska Wypożyczalnia Samochodów Elektrycznych VOZILLA


We Wrocławiu rusza pierwsza w Polsce Miejska Wypożyczalnia Samochodów Elektrycznych pod marką VOZILLA. Już od listopada wrocławianie będą mogli poruszać się po mieście autami elektrycznymi na minuty.

Dużo wcześniej niż pierwotnie zakładano, bo już na początku listopada będzie można skorzystać we Wrocławiu z Miejskiej Wypożyczalni Samochodów Elektrycznych VOZILLA, która obok wypożyczalni rowerów miejskich oraz miejskich autobusów i tramwajów będzie stanowić nowoczesne uzupełnienie systemu komunikacyjnego miasta. Docelowo do dyspozycji wrocławian i turystów będzie 200 samochodów, w tym 190 osobowych Nissan Leaf oraz 10 typu VAN. Usługa będzie realizowana w systemie free floating, auto na minuty. Dla użytkownika oznacza to usługę „all inclusive” – w ramach opłaty zawarte są koszty rezerwacji, jazdy i parkowania.

W walce ze smogiem i korkami

W październiku operator usługi przeprowadzi ostatnie testy systemu. Miasto natomiast wyznaczać będzie dedykowane VOZILLI miejsca parkingowe. Kilkaset aut elektrycznych na wrocławskich drogach, dzięki zerowej emisji CO2, pomoże poprawić jakość powietrza. Jak pokazały doświadczenia z innych europejskich miast współdzielenie aut, czyli car-sharing może przyczynić się do zmniejszenia korków w mieście. Badania wykazują, że 1 pojazd współdzielony w ramach car-sharingu może zastąpić od 9 do 13 prywatnych samochodów i tym samym zwiększyć miejską przestrzeń.

Briefing i otwarte testy

Pełna prezentacja aut i systemu nastąpi w połowie października. Od tego momentu będzie można zapisywać się do wypożyczalni, jak również brać udział w testach. Już teraz wiadomo, że system i auta będzie można przetestować również w dwa ostatnie weekendy października (21-22.10 oraz 28-29.10) podczas dni otwartych Miejskiej Wypożyczalni Samochodów Elektrycznych VOZILLA w kilku wybranych punktach Wrocławia m.in. na pl. Solnym, pl. Wolności czy w okolicach pl. Grunwaldzkiego.

VOZILLA jest efektem podpisanej w lutym br. umowy o partnerstwie publiczno-prywatnym między samorządem a firmą Enigma. Współpraca zakłada uruchomienie Miejskiej Wypożyczalni Samochodów Elektrycznych w przeciągu 12-15 miesięcy. Umowa obowiązuje przez 5 lat. To pierwszy tego typu projekt w Polsce.

Źródło: Enigma

Wróć

Wystąpił błąd

Wystąpił błąd

Co się stało?

Wysąpił błąd podczas wykonywania skryptu. Coś nie działa prawidłowo.

Jak mogę naprawić ten problem?

Otwórz plik system/logs/error.log i znajdź powiązaną wiadomość błędu (zazwyczaj ostatnia). Możesz również dodać ten wiersz do lokalnego pliku konfiguracji i odświeżyć stronę:

$GLOBALS['TL_CONFIG']['displayErrors'] = true;

Zauważ, że każdy będzie mógł zobaczyć błędy na Twojej stronie!

Dowiedz się więcej

Wykonywanie skryptu zostało zatrzymane z powodu błędu. Wiadomość o błędzie została ukryta z powodów bezpieczeństwa i może zostać znaleziona w pliku system/logs/error.log (patrz wyżej). Jeśli nie rozumiesz wiadomości błędu lub nie wiesz jak naprawić problem, przeszukaj Contao FAQ lub odwiedź stronę wsparciaContao.

Aby spersonalizować tą wiadomość, utwórz nowy szablon nazwany templates/be_error.html5.