Wiadomości

UDT z Azotami


9 marca Urząd Dozoru Technicznego i Grupa AZOTY SA podpisały porozumienie o współpracy

Działania, które będą realizowane na podstawie porozumienia, mają podnieść poziom bezpieczeństwa eksploatowanych przez Grupę AZOTY S.A. urządzeń technicznych i instalacji podlegających dozorowi technicznemu.

Porozumienie dotyczy w szczególności przygotowania i wdrożenia programu eksperckiego opartego o metodę Risk Based Inspection (RBI) oraz wypracowanie rozwiązań zmierzających do optymalizacji okresów międzyinspekcyjnych i międzyremontowych wynikających z tego programu. Współpraca obejmie także konsultacje lub przeprowadzanie analiz zagrożeń HAZOP, analiz warstw zabezpieczeń LOPA i analizy zagrożeń układów automatyki sterowania C-HAZOP.

- UDT konsekwentnie realizuje strategię redefinicji inspekcji technicznej w kierunku wykorzystywania najnowszych metod badawczych. To dla nas wielka satysfakcja, że tak ważny dla polskiej gospodarki podmiot z branży chemicznej, jakim jest Grupa AZOTY, dołączył do firm - liderów bezpieczeństwa technicznego. Decyzja Grupy AZOTY o podjęciu ścisłej współpracy z UDT w zakresie wdrażania nowoczesnych światowych rozwiązań w dziedzinie optymalizacji zakresu, metod i częstotliwości inspekcji urządzeń technicznych, przekłada się bezpośrednio na obniżenie kosztów związanych z postojami remontowymi, a co za tym idzie, na poprawę konkurencyjności naszych partnerów z przemysłu – zaznaczył prezes UDT Mieczysław Borowski.

- W Grupie Azoty stawiamy na ciągły rozwój. Chcemy być nowocześniejsi, bardziej konkurencyjni i przede wszystkim chcemy dbać o to, co jest naszym podstawowym obowiązkiem czyli bezpieczeństwo techniczne. Naszym celem jest zapewnienie go na najwyższym światowym poziomie, a podpisane dziś porozumienie z Urzędem Dozoru Technicznego daje nam dodatkowo możliwość poprawy efektywności urządzeń i tym samym obniżenia kosztów produkcji – powiedział Witold Szczypiński, wiceprezes zarządu Grupy Azoty.

WIĘCEJ: czytaj w kwietniowym wydaniu miesięcznika „Paliwa Płynne”

Jeżeli zależy Ci na bezpieczeństwie energetycznym Polski, odwiedź koniecznie XXIII Międzynarodowe Targi STACJA PALIW 2016, 11-13 maja 2016 r. EXPO XXI Warszawa 

(op.zp)

Wróć