Wiadomości

Studenci z Polski wystartują w Shell Eco-marathon w Londynie


Studenci z całego świata szykują się na 33. edycję Shell Eco-marathon w Londynie. Wydarzenie odbędzie się w ramach festiwalu innowacji energetycznych „Make the Future Live” w dniach 25-28 maja br. W tym roku w zawodach eko-bolidów wystartuje 7 drużyn z Polski. To dwunasty start Polaków w wyścigu.

Łącznie do Shell Eco-marathon zgłosiły się 192 zespoły z 27 krajów. Na projektowaniu, budowie i testowaniu energooszczędnych pojazdów spędziły ostatnie 12 miesięcy. Uczestnicy będą konkurować na specjalnie zbudowanym torze miejskim o długości 1,6 km mieszczącym się w Queen Elizabeth Olympic Park. Celem wyścigu jest sprawdzenie, który z bolidów przejedzie możliwie najdłuższą odległość na 1 litrze paliwa lub w przypadku pojazdów elektrycznych – 1 kWh.

W ubiegłym roku pierwsze miejsce zdobył bolid Microjoule-La Joliverie z Francji, który przejechał dystans 2, 606 km. Oznacza to, że na 1 litrze paliwa pojazd pokonał odległość odpowiadającą trasie Londyn – Mediolan i z powrotem.

Z Polski do udziału w Shell Eco-marathon 2017 zgłosiło się 7 drużyn.

Źródło: Shell (op.pb)

Wróć

Wystąpił błąd

Wystąpił błąd

Co się stało?

Wysąpił błąd podczas wykonywania skryptu. Coś nie działa prawidłowo.

Jak mogę naprawić ten problem?

Otwórz plik system/logs/error.log i znajdź powiązaną wiadomość błędu (zazwyczaj ostatnia). Możesz również dodać ten wiersz do lokalnego pliku konfiguracji i odświeżyć stronę:

$GLOBALS['TL_CONFIG']['displayErrors'] = true;

Zauważ, że każdy będzie mógł zobaczyć błędy na Twojej stronie!

Dowiedz się więcej

Wykonywanie skryptu zostało zatrzymane z powodu błędu. Wiadomość o błędzie została ukryta z powodów bezpieczeństwa i może zostać znaleziona w pliku system/logs/error.log (patrz wyżej). Jeśli nie rozumiesz wiadomości błędu lub nie wiesz jak naprawić problem, przeszukaj Contao FAQ lub odwiedź stronę wsparciaContao.

Aby spersonalizować tą wiadomość, utwórz nowy szablon nazwany templates/be_error.html5.