Auto-Flota

Strefa Emocji LOTOS na Pradze Północ

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej zawsze przyciągają miliony kibiców na całym świecie przed telewizory, na stadiony, place i skwery. Na sympatyków futbolu czeka specjalnie przygotowana „Strefa Emocji LOTOS na Pradze-Północ”, która będzie funkcjonować od 14 czerwca do 15 lipca, w godz. 13:00-23:00 na stadionie DOSiRu przy ul. Kawęczyńskiej 44. Jej nietuzinkowy charakter ma zachęcić mieszkańców Warszawy do wspólnego spędzenia czasu i korzystania z bezpłatnych atrakcji kulturalno-sportowych.

- Nie jest łatwo w kilku zdaniach przedstawić wszystkie propozycje jakie DOSiR Praga-Północ wraz z Domem Kultury Praga przygotował na okres trwania Mundialu w Rosji. W imieniu wszystkich osób zaangażowanych w organizację tego wydarzenia serdecznie zapraszam. Mam nadzieję, że wspaniale będą się bawić całe wielopokoleniowe rodziny - powiedział Jan Szczepłek, organizator imprezy z DOSiR Praga-Północ.

Emocje to wspólny mianownik sportu i kultury. Emocje łączą ludzi. Rozgrywki piłkarskie to świetny pretekst do sąsiedzkich spotkań, lokalnej integracji i wspólnego przeżywania. Oczywiście, w połączeniu z kulturą - bo tylko kulturalne emocje wchodzą tutaj w grę - mówi Katarzyna Sołtys, dyrektorka Domu Kultury Praga: - Specjalnie dla mieszkańców Pragi i nie tylko, przygotowaliśmy pakiet kulturalny, m.in. animacje artystyczne, zabawy ruchowe, pokazy gigantycznych baniek. Nie zabraknie konstruowania instrumentów do kibicowania, konkursów z nagrodami, punktu e-sportu. Zaplanowaliśmy także pokazy filmów pod chmurką i koncert finałowy.

W programie strefy sportu znajdą się m.in.: mini turnieje piłki nożnej, pokazy freestyle football, pomiary prędkości strzału na bramkę, a w strefie gier i zabaw nietypowe wyścigi, skoki na „mega” skakance, przeciąganie liny, zabawy kuglarskie, megatwister, urządzenia sprawnościowe i inne.

Z myślą o młodych mamach przygotowana zostanie przestrzeń do przewijania i karmienia maluchów, a dla wszystkich - strefa kulinarna.

Sponsor: Grupa Lotos
Patron honorowy: Wojciech Zabłocki - Burmistrz Dzielnicy Praga-Północ
Partnerzy: R-Gol, BOHEMA - Strefa Praga, OKAM, Spółdzielnia RSM Praga
Organizator: Dzielnicowy Ośrodek Sportu i Rekreacji Dzielnicy Praga-Północ
Współorganizator: Dom Kultury Praga

Źródło: Dom Kultury Praga (fot. Kajetan Kajetanowicz na XXV Międzynarodowych Targach STACJA PALIW 2018)

Wróć


Fatal error: Uncaught exception Exception with message Query error: Table './pipp_www/tl_search_index' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed (DELETE FROM tl_search_index WHERE pid='8669') thrown in system/modules/core/library/Contao/Database/Statement.php on line 283
#0 system/modules/core/library/Contao/Database/Statement.php(254): Contao\Database\Statement->query()
#1 system/modules/core/library/Contao/Search.php(291): Contao\Database\Statement->execute('8669')
#2 system/modules/core/classes/FrontendTemplate.php(310): Contao\Search::indexPage(Array)
#3 system/modules/core/classes/FrontendTemplate.php(121): Contao\FrontendTemplate->addToSearchIndex()
#4 system/modules/core/pages/PageRegular.php(189): Contao\FrontendTemplate->output(true)
#5 index.php(260): Contao\PageRegular->generate(Object(Contao\PageModel), true)
#6 index.php(444): Index->run()
#7 {main}