Wiadomości

Sprzedaż paliwa rośnie, wpływy z akcyzy wolniej


W zeszłym roku oficjalna sprzedaż paliw w Polsce wzrosła o 13 proc. Tymczasem dochody fiskusa z akcyzy na paliwa zwiększyły się tylko o 5,3 proc., a od autogazu - nawet się skurczyły - czytamy w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej".

Zdaniem ekspertów tak duża różnica pomiędzy wzrostem legalnej sprzedaży, a wpływami podatkowymi wynika z niedostatecznego uszczelnienia systemu podatkowego. Warto jednak podkreślić, że pakiet paliwowy i energetyczny, mające na celu walkę z szarą strefą na rynku paliw weszły w życie dopiero w drugiej połowie 2016 r. Zatem efekty fiskalne tych ustaw będą w pełni widoczne dopiero w tym roku.

Źródło: Gazeta Wyborcza (op.pb)

Wróć

Wystąpił błąd

Wystąpił błąd

Co się stało?

Wysąpił błąd podczas wykonywania skryptu. Coś nie działa prawidłowo.

Jak mogę naprawić ten problem?

Otwórz plik system/logs/error.log i znajdź powiązaną wiadomość błędu (zazwyczaj ostatnia). Możesz również dodać ten wiersz do lokalnego pliku konfiguracji i odświeżyć stronę:

$GLOBALS['TL_CONFIG']['displayErrors'] = true;

Zauważ, że każdy będzie mógł zobaczyć błędy na Twojej stronie!

Dowiedz się więcej

Wykonywanie skryptu zostało zatrzymane z powodu błędu. Wiadomość o błędzie została ukryta z powodów bezpieczeństwa i może zostać znaleziona w pliku system/logs/error.log (patrz wyżej). Jeśli nie rozumiesz wiadomości błędu lub nie wiesz jak naprawić problem, przeszukaj Contao FAQ lub odwiedź stronę wsparciaContao.

Aby spersonalizować tą wiadomość, utwórz nowy szablon nazwany templates/be_error.html5.