Wiadomości

Premier Mateusz Morawiecki na konferencji #LukaVAT


Szef rządu wziął udział w konferencji poświęconej luce w VAT na Stadionie PGE Narodowy, gdzie mówił o ściągalności podatku VAT, CIT i sprawności instytucji państwa.

Jak podkreślał w rozmowie z prezesem PAP Wojciechem Surmaczem z mafiami VAT-owskimi walczyć było trudno, ale wyciągnęliśmy nową technologię analizy informatycznej.

Przeciwko przestępcom VAT-owskim wytoczyliśmy nowe armaty, które zaskoczyły rynek i to było powodem sukcesu w walce z wyłudzaniem tego podatku – stwierdził Prezes Rady Ministrów.

Zdaniem premiera Mateusza Morawieckiego „przyczyną minicudu gospodarczego jest ściągalność podatku VAT, CIT, sprawność instytucji państwa”. Obecny rząd wdrożył procedurę weryfikującą, która ma na celu zapobieganie potencjalnym transakcją działającym na szkodę państwa.

Podkreślił również, że uszczelnienie przez rząd PiS systemu VAT to bardzo dobra wiadomość dla polskich przedsiębiorców, którzy nie muszą stawać do nierównej konkurencji z tymi, którzy nie płacili VAT-u.

Źródło: premier.gov.pl

Wróć


Fatal error: Uncaught exception Exception with message Query error: Table './pipp_www/tl_search_index' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed (DELETE FROM tl_search_index WHERE pid='2967') thrown in system/modules/core/library/Contao/Database/Statement.php on line 283
#0 system/modules/core/library/Contao/Database/Statement.php(254): Contao\Database\Statement->query()
#1 system/modules/core/library/Contao/Search.php(291): Contao\Database\Statement->execute('2967')
#2 system/modules/core/classes/FrontendTemplate.php(310): Contao\Search::indexPage(Array)
#3 system/modules/core/classes/FrontendTemplate.php(121): Contao\FrontendTemplate->addToSearchIndex()
#4 system/modules/core/pages/PageRegular.php(189): Contao\FrontendTemplate->output(true)
#5 index.php(260): Contao\PageRegular->generate(Object(Contao\PageModel), true)
#6 index.php(444): Index->run()
#7 {main}