Wiadomości

Premier Litwy w Możejkach


Premier Litwy Saulius Skvernelis odwiedził rafinerię ORLEN Lietuva w Możejkach. Podczas wizyty omawiano najważniejsze kwestie związane z bieżącym zarządzaniem firmą, a także przyszłe wyzwania gospodarcze.

– ORLEN Lietuva wnosi istotny wkład w budowę litewskiej gospodarki i jest ważnym eksporterem. Cieszymy się widząc, że rafineria stale inwestuje, modernizuje się i rozwija działalność. Spółka wkracza w 2018 rok z planami kolejnych inwestycji, pod kierownictwem nowego Dyrektora Generalnego, któremu życzę wielu sukcesów w nowej roli – powiedział premier Saulius Skvernelis.

Od czasu przejęcia rafinerii Możejki przez PKN ORLEN w 2006 r., w jej modernizację zainwestowano ponad miliard dolarów. Szacowana wartość inwestycji zaplanowanych i zrealizowanych w latach 2017 i 2018 to 150–200 mln dolarów. Wśród nich jest nowa instalacja petrochemiczna, która rozszerza portfel produktów rafineryjnych, oraz budowa nowego zbiornika dla terminalu w Butyndze, który zwiększa przepustowość terminalu o 20%, zabezpiecza dostawy ropy naftowej do rafinerii, a tym samym przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa energetycznego kraju.

– Jesteśmy zaszczyceni mogąc gościć Pana Premiera Skvernelisa i wdzięczni za zainteresowanie naszą działalnością. ORLEN Lietuva działa z pełną świadomością roli, jaką odgrywa w sektorze energetycznym regionu oraz w litewskiej gospodarce. Jesteśmy nie tylko kluczowym dostawcą paliw na rynku litewskim i w innych krajach bałtyckich, lecz także ważnym podatnikiem i pracodawcą. Dlatego dążymy do ustabilizowania naszej działalności w perspektywie długoterminowej i przygotowania firmy na zmiany w otoczeniu makroekonomicznym – powiedział Michał Rudnicki, Prezes Zarządu ORLEN Lietuva.

ORLEN Lietuva z siedzibą w Możejkach jest jedną z najważniejszych spółek na Litwie. W tym kraju Grupa zatrudnia 1600 osób, a średnia pensja w ORLEN Lietuva wynosi 1631 euro. W 2017 r. rafineria przerobiła ponad 10 mln ton ropy naftowej, która jest dostarczana 100 tankowcami i przeładowywana na terenie należącego do Spółki terminalu morskiego w Butyndze. Zakłady ORLEN Lietuva zajmują powierzchnię 1014 ha i poza infrastrukturą rafineryjną obejmują m.in. własną elektrownię, firmę ochroniarską oraz inne zakłady obsługujące działalność podstawową Spółki.

Wróć

Wystąpił błąd

Wystąpił błąd

Co się stało?

Wysąpił błąd podczas wykonywania skryptu. Coś nie działa prawidłowo.

Jak mogę naprawić ten problem?

Otwórz plik system/logs/error.log i znajdź powiązaną wiadomość błędu (zazwyczaj ostatnia). Możesz również dodać ten wiersz do lokalnego pliku konfiguracji i odświeżyć stronę:

$GLOBALS['TL_CONFIG']['displayErrors'] = true;

Zauważ, że każdy będzie mógł zobaczyć błędy na Twojej stronie!

Dowiedz się więcej

Wykonywanie skryptu zostało zatrzymane z powodu błędu. Wiadomość o błędzie została ukryta z powodów bezpieczeństwa i może zostać znaleziona w pliku system/logs/error.log (patrz wyżej). Jeśli nie rozumiesz wiadomości błędu lub nie wiesz jak naprawić problem, przeszukaj Contao FAQ lub odwiedź stronę wsparciaContao.

Aby spersonalizować tą wiadomość, utwórz nowy szablon nazwany templates/be_error.html5.