Wiadomości

Polsko-amerykańskie rozmowy gazowe


Wicepremier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w USA spotkał się z sekretarzem  ds. energii Rickiem Perry. W trakcie dyskusji poruszone zostały kwestie związane z energetyką i bezpieczeństwem. Wicepremier Morawiecki podkreślił, że sekretarz Perry jest otwarty na rozmowy o eksporcie LNG do Polski. 

"Zakup gazu z USA może zwiększyć nasze bezpieczeństwo energetyczne. Nasze interesy są tutaj zbieżne. Pamiętajmy jednak, że to nie tylko kwestia politycznej woli, którą widać, ale też ekonomii. Obu stronom musi się to opłacać" – zauważył.

Wicepremier i sekretarz Perry rozmawiali również o perspektywach wydobycia gazu łupkowego w Polsce. 

"Sekretarz Perry przychylnie patrzy na powrót do dwustronnej współpracy w tej dziedzinie, ale to się musi wiązać z niższymi  kosztami technologii wydobycia i odpowiednim system regulacyjnym, nad którym będziemy pracowali" – poinformował wicepremier. Rozmowy dotyczyły też polityki klimatycznej oraz roli i znaczenia węgla w energetyce.

Źródło: MR (op.pb)

Wróć

Wystąpił błąd

Wystąpił błąd

Co się stało?

Wysąpił błąd podczas wykonywania skryptu. Coś nie działa prawidłowo.

Jak mogę naprawić ten problem?

Otwórz plik system/logs/error.log i znajdź powiązaną wiadomość błędu (zazwyczaj ostatnia). Możesz również dodać ten wiersz do lokalnego pliku konfiguracji i odświeżyć stronę:

$GLOBALS['TL_CONFIG']['displayErrors'] = true;

Zauważ, że każdy będzie mógł zobaczyć błędy na Twojej stronie!

Dowiedz się więcej

Wykonywanie skryptu zostało zatrzymane z powodu błędu. Wiadomość o błędzie została ukryta z powodów bezpieczeństwa i może zostać znaleziona w pliku system/logs/error.log (patrz wyżej). Jeśli nie rozumiesz wiadomości błędu lub nie wiesz jak naprawić problem, przeszukaj Contao FAQ lub odwiedź stronę wsparciaContao.

Aby spersonalizować tą wiadomość, utwórz nowy szablon nazwany templates/be_error.html5.