Wiadomości

PGNiG kupiło urządzenie Bentec 2000 HP do głębokich wierceń


Urządzenie pozwoli Spółce zintensyfikować poszukiwanie i wydobycie węglowodorów na Niżu Polskim i Podkarpaciu.

Zawarta 30.01.2018 r. umowa pomiędzy PGNiG SA i firmą Bentec wpisuje się w realizację strategii Spółki w zakresie poszukiwań ropy i gazu. Strategia zakłada intensyfikację działań w utworach niekonwencjonalnego miocenu na południu kraju oraz czerwonego spągowca na zachodzie Polski. Prace te wymagają wykonywania głębokich wierceń, otworów horyzontalnych i kierunkowych, co umożliwi kupione właśnie urządzenie. Bentec zobowiązał się dostarczyć je najpóźniej do 27 października 2018 r.

Bentec 2000 HP ma udźwig 500 ton i moc 2000 KM, co pozwala na wykonywanie otworów o długości przekraczającej 6000 m. Wysokość całkowita urządzenia to 59 m, w tym wysokość masztu – 46,33 m, a stół wiertniczy znajduje się na wysokości 9,75 m. Jest to tzw. urządzenie kroczące, które umożliwia wiercenie kolejnych otworów bez konieczności demontażu i ponownego montażu, ponieważ wiertnia przemieszcza się samodzielnie pomiędzy kolejnymi lokalizacjami. Bentec 2000 HP ma napęd elektryczny zasilany z generatorów na olej napędowy albo z sieci energetycznej.

Urządzenie jest również wyposażone w nowoczesne systemy automatyzujące prace załogi oraz poprawiające bezpieczeństwo pracy, m.in. zautomatyzowany podajnik przewodu wiertniczego.

Bentec 2000 HP to pierwsza nowa wiertnia do wierceń głębokich zakupiona przez GK PGNiG po 2012 r.

Wróć

Wystąpił błąd

Wystąpił błąd

Co się stało?

Wysąpił błąd podczas wykonywania skryptu. Coś nie działa prawidłowo.

Jak mogę naprawić ten problem?

Otwórz plik system/logs/error.log i znajdź powiązaną wiadomość błędu (zazwyczaj ostatnia). Możesz również dodać ten wiersz do lokalnego pliku konfiguracji i odświeżyć stronę:

$GLOBALS['TL_CONFIG']['displayErrors'] = true;

Zauważ, że każdy będzie mógł zobaczyć błędy na Twojej stronie!

Dowiedz się więcej

Wykonywanie skryptu zostało zatrzymane z powodu błędu. Wiadomość o błędzie została ukryta z powodów bezpieczeństwa i może zostać znaleziona w pliku system/logs/error.log (patrz wyżej). Jeśli nie rozumiesz wiadomości błędu lub nie wiesz jak naprawić problem, przeszukaj Contao FAQ lub odwiedź stronę wsparciaContao.

Aby spersonalizować tą wiadomość, utwórz nowy szablon nazwany templates/be_error.html5.