Wiadomości

Paragon zamiast faktury na paliwo

Założenia nowelizacji ustaw o VAT oraz o rachunkowości mają ułatwić firmom rozliczenia za taksówki,  gastronomie oraz zakupy paliwa. Wczoraj w sejmie odbyło się pierwsze czytanie nowelizacji ustaw przygotowanych przez komisję „Przyjazne państwo”. Zmiany mają ułatwić udokumentowanie wydatków za zakup paliwa przez przedsiębiorstwa. Zgonie z proponowaną zmianą ustawy, paragon będzie uznawany w świetle prawa za fakturę mimo iż nie ma na nim nazwy oraz adresu kupującego. Nie będzie jednak możliwości odliczenia naliczonego podatku.

Wydatki dokumentowane paragonami będą mogły być kosztami podatkowymi do wysokości 500zł miesięcznie.Odbyło się również pierwsze czytanie projektu nowelizacji ustawy o PIT i o ryczałcie. W świetle tej nowelizacji przychodem mają być również wpływy z odpłatnego zbycia świadectw pochodzenia otrzymanych przez przedsiębiorstwa energetyczne wytwarzające energię elektryczną z OŹE. Przychody rozliczane ryczałtem mają zastać obciążone 5,5% podatkiem.Polska Izba Paliw Płynnych już wcześniej składała propozycję takich nowelizacji do komisji „Przyjazne państwo”
źródło: PIPP

Wróć

Wystąpił błąd

Wystąpił błąd

Co się stało?

Wysąpił błąd podczas wykonywania skryptu. Coś nie działa prawidłowo.

Jak mogę naprawić ten problem?

Otwórz plik system/logs/error.log i znajdź powiązaną wiadomość błędu (zazwyczaj ostatnia). Możesz również dodać ten wiersz do lokalnego pliku konfiguracji i odświeżyć stronę:

$GLOBALS['TL_CONFIG']['displayErrors'] = true;

Zauważ, że każdy będzie mógł zobaczyć błędy na Twojej stronie!

Dowiedz się więcej

Wykonywanie skryptu zostało zatrzymane z powodu błędu. Wiadomość o błędzie została ukryta z powodów bezpieczeństwa i może zostać znaleziona w pliku system/logs/error.log (patrz wyżej). Jeśli nie rozumiesz wiadomości błędu lub nie wiesz jak naprawić problem, przeszukaj Contao FAQ lub odwiedź stronę wsparciaContao.

Aby spersonalizować tą wiadomość, utwórz nowy szablon nazwany templates/be_error.html5.