Wiadomości

ORLEN wspiera Festiwal Filmowy w Gdyni


PKN ORLEN już po raz piąty w charakterze sponsora głównego wesprze jedno z najważniejszych wydarzeń filmowych w Polsce, 41. Festiwal Filmowy w Gdyni, który odbędzie się w dniach 19-24 września.

W historii Festiwalu po Wielką Nagrodę Złote Lwy sięgali tacy twórcy jak Andrzej Wajda, Krzysztof Kieślowski, Agnieszka Holland czy Paweł Pawlikowski. W tym roku o tę prestiżową statuetkę i nagrodę w wysokości 100 tys. zł powalczy aż 16 nominowanych produkcji, a wyniki konkursu poznamy 24 września podczas uroczystej gali finałowej w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

Oprócz nagrody za najlepszy obraz, w ramach konkursu zostaną również ogłoszone nominacje za najlepszą reżyserię, najlepszy scenariusz, najlepszy debiut reżyserski, najlepszą rolę kobiecą oraz męską, za profesjonalny debiut aktorski, zdjęcia, muzykę, scenografię, dźwięk, montaż, kostiumy i charakteryzację. Festiwal Filmowy w Gdyni to również Konkurs Młodego Kina - prezentujący etiudy fabularne i fabularne filmy dyplomowe studentów polskich szkół filmowych i Konkurs Inne Spojrzenie, czyli sekcja konkursowa dla filmów wymykających się granicom konwencjonalnego kina.  W ramach Festiwalu odbywają się również pokazy specjalne filmów, w tym roku będą to m.in. „Smoleńsk” w reż. A. Krauze oraz „Powidoki" w reż. A. Wajdy, a także szereg wydarzeń towarzyszących. Więcej o festiwalu miłośnicy kina znajdą na stronie www.festiwalgdynia.pl

(op.pb)

Wróć

Wystąpił błąd

Wystąpił błąd

Co się stało?

Wysąpił błąd podczas wykonywania skryptu. Coś nie działa prawidłowo.

Jak mogę naprawić ten problem?

Otwórz plik system/logs/error.log i znajdź powiązaną wiadomość błędu (zazwyczaj ostatnia). Możesz również dodać ten wiersz do lokalnego pliku konfiguracji i odświeżyć stronę:

$GLOBALS['TL_CONFIG']['displayErrors'] = true;

Zauważ, że każdy będzie mógł zobaczyć błędy na Twojej stronie!

Dowiedz się więcej

Wykonywanie skryptu zostało zatrzymane z powodu błędu. Wiadomość o błędzie została ukryta z powodów bezpieczeństwa i może zostać znaleziona w pliku system/logs/error.log (patrz wyżej). Jeśli nie rozumiesz wiadomości błędu lub nie wiesz jak naprawić problem, przeszukaj Contao FAQ lub odwiedź stronę wsparciaContao.

Aby spersonalizować tą wiadomość, utwórz nowy szablon nazwany templates/be_error.html5.