Strefa przedsiębiorcy

ORLEN sprzedał już ponad 10 mld litrów paliwa

Sieć stacji paliw PKN Orlen w Polsce, Czechach, Niemczech i na Litwie odnotowała wolumen sprzedaży na poziomie 10 mld litrów. To kolejny rok, gdy płocki koncern uzyskał tak wysoki pułap.
 
- Osiągnęliśmy ubiegłoroczny poziom sprzedaży paliw, co było nie lada wyzwaniem w coraz bardziej konkurencyjnym otoczeniu. Efekty najlepiej pokazują, że dobrze zdiagnozowaliśmy trendy rynkowe, a co ważniejsze: umiejętnie je wykorzystujemy. Konsekwentnie inwestujemy w rozwój sieci w regionie Europy Środkowej i to procentuje – w ciągu ostatnich 10 lat detaliczna sprzedaż paliw naszej sieci wzrosła o 45%. To ogromny sukces, zarówno obszaru detalicznego, jak i całego Koncernu, a także wyraz zaufania klientów do jakości naszych paliw i oferty stacjipowiedział Wojciech Jasiński, Prezes Zarządu PKN ORLEN.
 
PKN Orlen dysponuje największą w Europie Środkowej detaliczną siecią 2,7 tys. nowoczesnych obiektów, które notują ok. 1,4 mln transakcji dziennie. Zgodnie ze strategicznymi założeniami w obszarze sprzedaży detalicznej planowany jest dalszy rozwój sieci stacji własnych (CODO) i franczyzowych (DOFO), wprowadzenie paliw jakościowych, a także przygotowanie do sprzedaży paliw alternatywnych.

Źródło: PKN Orlen

Wróć