Wiadomości

„Nauka, technika, przemysł – technologie dla bezpieczeństwa publicznego”


Pod tym tytułem 30 maja 2019 r. w odbyła się VI Konferencja Urzędu Dozoru Technicznego. Konferencja objęta była honorowym patronatem Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwigi Emilewicz.

Wydarzenie to dało impuls do poszukiwania innowacyjnych rozwiązań dla wszystkich zainteresowanych stron, a także miało na celu zacieśnienie współpracę pomiędzy środowiskami: nauki, techniki i biznesu.

W 2022 r. do kontaktów z administracją publiczną połowa obywateli będzie wykorzystywać internet. Tak wynika z odświeżonego planu informatyzacji na lata 2019–2022. Jednym z celów strategicznych UDT na lata 2017–2020 było wdrożenie elektronicznej obsługi klienta. W zeszłym roku z sukcesem uruchomiony został portal eUDT, który zaprezentował Piotr Majcherkiewicz, dyrektor Departamentu Informatyki UDT.

Elektromobilność a energetyka - to tytuł debaty w ramach I panelu dyskusyjnego. Moderatorem debaty był dr. Inż. Stanisław Tokarski z Centrum Energetyki AGH. Ponadto w debacie udział wzięli:

 • Szymon Byliński, Dyrektor Departamentu Innowacji i Rozwoju, Ministerstwo Energii
 • Jacek Błaszczyński, Dyrektor ds. Projektów PGE Nowa Energia Sp. z o.o.
 • Mateusz Figaszewski, Pełnomocnik Zarządu ds. Rozwoju E-mobilności i PR, SOLARIS BUS & Coach SA
 • Kazimierz Karolczak, Przewodniczący Zarządu Górnośląskiej-Zagłębiowskiej Metropolii
 • Robert Zasina, Prezes Zarządu Tauron Dystrybucja SA
 • Marcin Korolec, Prezes Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych
 • Andrzej Ziółkowski, Prezes UDT

Uczestnicy debaty rozmawiali na tematy dotyczące nowych regulacji i dotychczasowych działań administracji w zakresie elektromobilności w Polsce, planów i wyzwań w obszarze Infrastruktury.

Tematem II panelu dyskusyjnego, którego moderatorem był prof. dr hab. inż. Tadeusz Uhl z AGH w Krakowie, było "Bezpieczeństwo instalacji przemysłowych i procesów produkcyjnych". Ponadto w debacie udział wzięli:

 • Tomasz Branicki, Dyrektor ds. Techniki, Grupa Lotos SA
 • Maciej Pyznar, Dyrektor ds. Projektów Strategicznych ComCERT SA
 • prof. dr hab. Marek Dźwiarek, CIOP PIB
 • Michał Jaworski, Dyrektor Strategii Technologicznej Microsoft Sp. z o.o.
 • Janusz Samuła, Dyrektor Departamentu Innowacji i Rozwoju, UDT

Tematami podejmowanymi w dyskusji były m.in.: nowe podejście do diagnostyki maszyn i urządzeń – dobranie odpowiednich metod badawczych do procesu produkcyjnego, współpraca z polskimi wiodącymi uczelniami wyższymi w zakresie wdrożenia nowych metod badawczych, rozwiązania przemysłu 4.0 – technologie wspierające bezpieczeństwo instalacji procesowych technologie IT w diagnostyce predykcyjnej oraz bezpieczeństwo, czyli odpowiedzialność za ludzi pracujących przy urządzeniach technicznych.

W dalszej części konferencji przedstawiciele UDT zaprezentowali innowacyjne działania UDT w zakresie inspekcji urządzeń technicznych, nowych metod badawczych oraz usługi UDT - CERT w zakresie realizacji inwestycji.

Źródło: UDT

Wróć


Fatal error: Uncaught exception Exception with message Query error: Table './pipp_www/tl_search_index' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed (DELETE FROM tl_search_index WHERE pid='2831') thrown in system/modules/core/library/Contao/Database/Statement.php on line 283
#0 system/modules/core/library/Contao/Database/Statement.php(254): Contao\Database\Statement->query()
#1 system/modules/core/library/Contao/Search.php(291): Contao\Database\Statement->execute('2831')
#2 system/modules/core/classes/FrontendTemplate.php(310): Contao\Search::indexPage(Array)
#3 system/modules/core/classes/FrontendTemplate.php(121): Contao\FrontendTemplate->addToSearchIndex()
#4 system/modules/core/pages/PageRegular.php(189): Contao\FrontendTemplate->output(true)
#5 index.php(260): Contao\PageRegular->generate(Object(Contao\PageModel), true)
#6 index.php(444): Index->run()
#7 {main}