Strefa przedsiębiorcy

Myjnia zimą - specjalnie dla miesięcznika "Paliwa Płynne" komentuje Mariusz Ancerowicz, właściciel firmy Euro-Ekol


Najczęstszymi usterkami jakie występują na myjni bezdotykowej w okresie zimowym, które mogą wpłynąć na przerwy w jej prawidłowym funkcjonowaniu to zamarzanie lanc i przewodów doprowadzających do nich wodę.

Przyczyna tej „dolegliwości” najczęściej jest zanieczyszczenie studni systemu antymrozowego w który jest wyposażona większość myjni na rynku.  Problem ten występuje najczęściej, kiedy inwestor odpowiednio wcześnie nie zadba o wykonanie przeglądu systemu antymrozowego.
Innym problemem, z jakim mogą się zetknąć właściciele myjni, to zatkane końcówki lanc myjących lub szczotek. Piasek i błoto spływające ze stanowisk myjących powinny być odseparowane od systemu antymrozowego. Jeżeli tak nie jest, to obieg wody staje się niedrożny.
Jeżeli inwestor zapomni uruchomić system podgrzewania posadzek, a temperatura powietrza spadnie poniżej temperatury zamarzania utrudni to bardzo korzystającym z myjni, a także może doprowadzić do ich kontuzji lub okaleczeń. Powinniśmy pamiętać, że układ ogrzewania podłoża jest uzależniony od sprawności pieca grzewczego, który podgrzewa glikol. Układ taki zachowuje pewną bezwładność cieplną. Należy zatem zadbać o to by system został uruchomiony nieco wcześniej, aby zapobiec zamarznięciu posadzki.

Jeżeli szukasz dobrej myjni samochodowej, autospa, autodetalingu, znajdziesz ją podczas organizowanych wyłącznie przez Polską Izbę Paliw Płynnych XXV Międzynarodowych Targów STACJA PALIW 2018, w dniach 9-11 maja 2018 r., na terenie EXPO XXI, Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14

WIĘCEJ czytaj w lutowym wydaniu miesięcznika "Paliwa Płynne"

Wróć

Wystąpił błąd

Wystąpił błąd

Co się stało?

Wysąpił błąd podczas wykonywania skryptu. Coś nie działa prawidłowo.

Jak mogę naprawić ten problem?

Otwórz plik system/logs/error.log i znajdź powiązaną wiadomość błędu (zazwyczaj ostatnia). Możesz również dodać ten wiersz do lokalnego pliku konfiguracji i odświeżyć stronę:

$GLOBALS['TL_CONFIG']['displayErrors'] = true;

Zauważ, że każdy będzie mógł zobaczyć błędy na Twojej stronie!

Dowiedz się więcej

Wykonywanie skryptu zostało zatrzymane z powodu błędu. Wiadomość o błędzie została ukryta z powodów bezpieczeństwa i może zostać znaleziona w pliku system/logs/error.log (patrz wyżej). Jeśli nie rozumiesz wiadomości błędu lub nie wiesz jak naprawić problem, przeszukaj Contao FAQ lub odwiedź stronę wsparciaContao.

Aby spersonalizować tą wiadomość, utwórz nowy szablon nazwany templates/be_error.html5.