Wiadomości

MOL na polskim rynku olejów i smarów


Jak informuje Slovnaft Polska, wkrótce oleje i smary marki MOL dostępne będą w Polsce.

Portfolio 900 produktów dla samochodów osobowych, ciężarowych, motocykli, maszyn rolniczych i budowlanych, a także produkty dla wszystkich segmentów przemysłowych, m.in. ciecze obróbcze, oleje do zastosowań w przemyśle spożywczym i specjalistyczne smary. Posiadają ponad 300 aprobat producentów pojazdów, silników i maszyn oraz spełniają najnowsze europejskie i amerykańskie specyfikacje jakościowe. Nowoczesne linie produkcyjne, własne laboratorium oraz profesjonalny pion badań i rozwoju gwarantują niezawodność produktów, które sprzedawane są już w ponad 40 krajach na świecie.

Historia firmy MOL Lubricants datuje się na 1907 r. kiedy to Vacuum Oil Company rozpoczęła produkcję w węgierskim mieście Almasfuzito. Wiele lat doświadczenia oparte na pierwszorzędnym zapleczu technologicznym tworzy sprzyjające warunki do ciągłego rozwoju i udoskonalania produkcji środków smarnych i innych produktów chemicznych, tworząc naturalną bazę do ekspansji w regionie.

Grupa MOL, międzynarodowa firma z sektora naftowo-gazowniczego z siedzibą w Budapeszcie, zarządza czterema rafineriami i dwoma zakładami petrochemicznymi na Węgrzech, Słowacji oraz w Chorwacji. Posiada sieć blisko 2 tys. stacji paliw w 11 krajach. W Polsce ma sieć 81 stacji partnerskich (stan na 31.12.2017) pod brandem Slovnaft. Produkcją olejów zajmuje się od ponad 110 lat.

Wróć