Wiadomości

Minister Tchórzewski: Za nami rok intensywnych prac


- Sektor energii jest kluczowy dla całej gospodarki, bezpieczeństwa Polski i życia Polaków, którzy z prądu i ciepła korzystają każdego dnia. Dlatego ciężko pracujemy, aby zmieniać go na lepsze – mówił minister energii Krzysztof Tchórzewski 15 listopada 2016 r. w KPRM podczas podsumowania roku pracy rządu.

Minister Tchórzewski podkreślił, że potrzebne jest kompleksowe podejście do całego sektora oraz spójna strategia jego rozwoju. - Ministerstwo Energii  powstało po to, by zasięgiem swojego działania objąć górnictwo i branżę wytwarzania energii – wyjaśnił. - Zmierzamy do zapewnienia Polsce niezależności i bezpieczeństwa energetycznego – dodał.  

Podkreślił, że węgiel jest i będzie głównym źródłem energii w Polsce. Zaznaczył, że ME prowadzi skuteczną restrukturyzację sektora górnictwa. - Rok temu obiecałem, że dołożę wszelkich starań, aby wyprowadzić nasze spółki węglowe na prostą. Tej obietnicy dotrzymuję – powiedział.

Za kluczowe osiągnięcia ME uznał m.in. przygotowanie Plan Rozwoju Elektromobilności (w ramach Pakietu na Rzecz Czystego Transportu), założeń Rynku Mocy czy nowelizacji ustawy o OZE. Mówił też o tym, że Ministerstwo wspiera rozwój innowacyjnych technologii w obszarze energii takich jak elektormobilność czy czyste technologie węglowe. Zaznaczył, że dla polskiej energetyki kluczowe są nowe inwestycje.

Odniósł się również do roli, jaką dla kształtowania bezpieczeństwa energetycznego Polski odegrało powstanie terminala LNG w Świnoujściu czy prace nad projektem Bramy Północnej. – Z uwagą przyglądamy się każdej inicjatywie, która może przyczynić się do dywersyfikacji źródeł dostaw energii do Polski – mówił. – W tej kwestii jesteśmy również aktywni w ramach współpracy międzynarodowej. Głos Polski w sprawie Nord Stream 2, Baltic Pipe czy w sprawie Unii Energetycznej był i jest wyraźnie słyszalnyocenił.

Źródło: ME (op.pb)

Wróć

Wystąpił błąd

Wystąpił błąd

Co się stało?

Wysąpił błąd podczas wykonywania skryptu. Coś nie działa prawidłowo.

Jak mogę naprawić ten problem?

Otwórz plik system/logs/error.log i znajdź powiązaną wiadomość błędu (zazwyczaj ostatnia). Możesz również dodać ten wiersz do lokalnego pliku konfiguracji i odświeżyć stronę:

$GLOBALS['TL_CONFIG']['displayErrors'] = true;

Zauważ, że każdy będzie mógł zobaczyć błędy na Twojej stronie!

Dowiedz się więcej

Wykonywanie skryptu zostało zatrzymane z powodu błędu. Wiadomość o błędzie została ukryta z powodów bezpieczeństwa i może zostać znaleziona w pliku system/logs/error.log (patrz wyżej). Jeśli nie rozumiesz wiadomości błędu lub nie wiesz jak naprawić problem, przeszukaj Contao FAQ lub odwiedź stronę wsparciaContao.

Aby spersonalizować tą wiadomość, utwórz nowy szablon nazwany templates/be_error.html5.