Wiadomości

Mazowiecka KAS zabezpieczyła 171 automatów do gier


  • 171 nielegalnych automatów do gier trafiło do magazynów Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.
  • Od początku 2018 roku, funkcjonariusze Działu Realizacji Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego ujawnili i zabezpieczyli maszyny do gier  o szacunkowej wartości ok. 1 710 000 zł.

„Automaty do gier hazardowych bardzo często są umieszczane w niepozornych miejscach takich jak lokalne bary, kioski lub małe sklepy spożywcze. Z naszego doświadczenia wynika, że osoby wynajmujące powierzchnię na której ustawiona jest maszyna do gry często nie zdają sobie sprawy z odpowiedzialności karnej-skarbowej jaka na nich ciąży. Jestem przekonany, że świadomość konsekwencji pozwoli na racjonalne podejmowanie decyzji w tym obszarze, bowiem kary za urządzanie gier na automatach bez wymaganej koncesji wynoszą nawet 100 tys. zł od każdej zabezpieczonej maszyny. Ponadto zgodnie z prawem odpowiedzialność ponoszą nie tylko podmioty organizujące nielegalne gry, ale przede wszystkim właściciele lokali, w których się one odbywają." – powiedział Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Warszawie Robert Antoszkiewicz.

Zgodnie z art. 23a ustawy o grach hazardowych, automaty do gier, urządzenia losujące i urządzenia do gier mogą być eksploatowane przez podmioty posiadające koncesję lub zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie gier losowych lub gier na automatach oraz przez podmioty wykonujące monopol państwa, po ich zarejestrowaniu przez naczelnika urzędu celno-skarbowego.

Wszelkie informacje dotyczące nielegalnej praktyki hazardowej można zgłaszać pod bezpłatnym nr tel. 800 060 000 oraz na adres e-mail: powiadom-clo@mf.gov.pl.

Wróć