Wiadomości

Mateusz Morawiecki o realizacji nowych projektów dla Polaków


- Chcemy w sposób uczciwy zarządzać instytucjami państwa, prowadzić działania w różnych obszarach życia społecznego, gospodarczego, finansowego, budżetowego tak, żeby było sprawiedliwiej – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas sobotniego spotkania z mieszkańcami Grójca i Nowego Miasta nad Pilicą.

Szef rządu zapowiedział propozycję obniżenia i stopniowania składek ZUS dla przedsiębiorców, których dochody nie przekraczają dwuipółkrotności minimalnego wygrodzenia. To będzie z korzyścią dla obywatela, z korzyścią dla małej firmy– podkreślił premier.

Prezes Rady Ministrów stwierdził, że wiele rozwiązań zostało przyjętych w ramach Konstytucji Biznesu, m.in. działalność nierejestrowa dla drobnej działalności zarobkowej, zmniejszone zostały obciążenia biurokratyczne dla przedsiębiorców.

- W zeszłym roku, dla małych i średnich firm, obniżyliśmy podatek CIT z 19% na 15%, a od przyszłego roku obniżymy z 15% na 9%. To będzie jedna z najniższych stawek podatkowych w Europie – zadeklarował Mateusz Morawiecki.

Źródło: premier.gov.pl (op.pb)

Wróć