Wiadomości

LOTOS zbuduje stację na MOP Olsztynek Wschód


Spółka LOTOS Paliwa wygrała przetarg na dzierżawę kolejnego Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP) – Olsztynek Wschód. Obiekt zlokalizowany przy drodze ekspresowej S7 w województwie warmińsko-mazurskim dołączy do sieci LOTOS w I kwartale 2021 r.

WIĘCEJ czytaj w majowym wydaniu miesięcznika "Paliwa Płynne". Z pełną ofertą Grupy LOTOS zapoznasz się na organizowanych wyłącznie przez Polską Izbę Paliw Płynnych XXVI Międzynarodowych Targach STACJA PALIW 2019, 15-17 maja na terenie EXPO XXI, Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14

W połowie marca 2019 r. spółka LOTOS Paliwa przystąpiła do przetargu organizowanego przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Olsztynie. Oficjalne wyniki przetargu ogłoszono 26 marca br. Spółka z Gdańska złożyła najkorzystniejszą ofertę i to jej przypadnie w udziale dzierżawa oraz zagospodarowanie MOP Olsztynek Wschód.

MOP Olsztynek Wschód (kat. II) zlokalizowany jest w pasie drogowym drogi ekspresowej S7 około km 35+700 na odcinku węzeł „Ostróda Południe” – węzeł „Olsztynek Zachód”, jezdnia lewa, kierunek Gdańsk, na terenie gminy Olsztynek, powiat olsztyński, woj. warmińsko-mazurskie. Włączenie stacji do sieci LOTOS zaplanowano na I kwartał 2021 r.

W sieci LOTOS działa obecnie 20 MOP-ów. Korzystają z nich kierowcy podróżujący autostradami A1, A2, A4, A6 i drogami ekspresowymi S3 czy S7. Każdy z obiektów oferuje pełną gamę paliw bezpośrednio z gdańskiej rafinerii Grupy LOTOS oraz własną gastronomię, przestronne parkingi, toalety, świetnie zaopatrzone sklepy.

Do końca I kwartału 2021 r. planowane jest uruchomienie łącznie 12 nowych tego typu stacji paliw. MOP-y to także 1/3 stacji spośród pierwszych 50 stacji, które LOTOS chce wyposażyć w szybkie ładowarki do aut elektrycznych. MOP to teren wydzielony w pasie drogowym autostrad i dróg ekspresowych, wyposażony w parking oraz w infrastrukturę zapewniającą komfort i odpoczynek podróżnym.

***

LOTOS to polska grupa kapitałowa, której działalność ma strategiczne znaczenie dla krajowego i europejskiego bezpieczeństwa w sektorze energii oraz polskiej gospodarki. LOTOS wydobywa gaz ziemny i ropę naftową w Polsce, Norwegii oraz na Litwie. Należy do niego, zlokalizowana w Gdańsku, jedna z najnowocześniejszych europejskich rafinerii, gdzie surowiec przerabiany jest głównie na wysokiej jakości paliwa, w tym paliwa Premium – LOTOS Dynamic.

LOTOS to także sieć blisko 500 stacji paliw, dogodnie zlokalizowanych przy autostradach i drogach ekspresowych, we wszystkich aglomeracjach i wielu miejscowościach na terenie całego kraju. LOTOS, jako sprzedawca detaliczny i hurtowy, zaopatruje w paliwa blisko 1/3 polskiego rynku. Zajmuje też pozycję drugiego przewoźnika kolejowego w kraju. LOTOS to także czołowy producent asfaltów drogowych, olejów silnikowych oraz smarów do samochodów, samolotów, pociągów, statków, a nawet pojazdów techniki wojskowej.

Źródło: Grupa LOTOS, fot. arch. Międzynarodowych Targów STACJA PALIW.

Wróć