Wiadomości

Leszek Wiwała zastąpił Leszka Wieciecha na stanowisku szefa POPiHN


Leszek Wiwała, od 14 czerwca 2019 r. Prezes-Dyrektor Generalny Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego, z wykształcenia jest prawnikiem, ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz w Centrum Prawa Angielskiego i Europejskiego. Pracował w kancelarii radcowskiej, następnie przez ponad 14 lat działał w branży spirytusowej (od 2006 r. - Dyrektor Zarządzając Krajowej Rady Przetwórstwa Spirytusu, a od 2009 r. - Prezes Zarządu Związku Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy). Od 2018 r. prowadził własną firmę doradczą, której działalność zawiesił w związku z objęciem stanowiska  w POPiHN.

Leszek Wieciech był związany z POPiHN od 2009 r. Członek Rady Konsultacyjnej ds. handlu i usług oraz Zespołu doradczego do spraw rozwiązań systemowych w sektorze energetyki. Reprezentował POPiHN w pracach FuelsEurope - Europejskiego Stowarzyszenia Przemysłu Rafineryjnego. Od 2013 r był Prezesem-Dyrektorem Generalnym Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego - POPiHN. Organizacja ta powstała w 1995 r. jako płaszczyzna współpracy pomiędzy koncernami paliwowymi działającymi na polskim rynku. Obecnie jej członkami są: Amic Polska, Anwim (sieć Moya), BP, Circle K Polska, Fuchs Oil, Grupa Lotos, PERN, PKN Orlen, Shell, Slovnaft, Tanquid i Total.

Źródło: POPiHN, fot.arch.prw.: Leszek Wiwała, Prezes-Dyrektor Generalny Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego

Wróć