Wiadomości

LEH - Lotos Energy Hub

Podczas konferencji podsumowującej III kwartał w Grupie LOTOS prezes gdańskiego koncernu Robert Pietryszyn zapowiedział, że w grudniu wraz z nową strategią spółki przedstawione będą szczegóły nowy formatu stacji.

Nową strategię Lotosu na lata 2017-2022 poznamy najprawdopodobniej w grudniu. Już jednak wiadomo, że oprócz inwestycji w wydobycie i przetwórstwo ropy naftowej jednym z założeń strategi jest powrót do wypłaty dywidendy.

Na koniec III kw. LOTOS posiadał w swojej sieci 480 stacji paliw. W porównaniu do stanu na 30 września ubiegłego roku nastąpił znaczny (+21) wzrost liczby obiektów, w tym o 16 placówek wzrosła liczba stacji w segmencie ekonomicznym (LOTOS Optima). Spośród nowych placówek 15 są to stacje własne koncernu (CODO) i 6 franczyzowych (DOFO). W analizowanym kwartale obszar detaliczny wypracował wynik EBITDA na poziomie 62 mln zł (+29% r/r). Wzrost ww. wyniku to m.in. efekt skutecznej optymalizacji działalności operacyjnej sieci detalicznej. (op.zp)

WIĘCEJ czytaj w listopadowym wydaniu miesięcznika "Paliwa Płynne" 
Pełną ofertę Grupy LOTOS, poznasz, odwiedzając Międzynarodowe Targi STACJA PALIW. Najbliższa edycja jedynych w Europie Środkowo-Wschodniej Międzynarodowych Targów STACJA PALIW organizowanych przez Polską Izbę Paliw Płynnych to 17-19 maja 2017 r., EXPO XXI, Warszawa.

Wróć