Wiadomości

Kurtyka z wizytą w Arabii Saudyjskiej


Przebywający z wizytą w Arabii Saudyjskiej sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska Michał Kurtyka spotkał się z Khalidem A. Al-Falihem, ministrem energii, przemysłu i surowców naturalnych.

W trakcie spotkania, które odbyło się 10 października 2018 r., wiceminister Kurtyka zaznaczył, że Polska, jako kraj sprawujący prezydencję COP24, jest świadoma różnych priorytetów zarówno państw-stron, jak i poszczególnych grup regionalnych. Zapewnił, że prezydencja podejmie starania aby uwzględnić je w procesie negocjacji podczas COP24. W szczególności oznacza to zapewnienie powszechnego udziału wszystkich państw przy uwzględnieniu zasady dobrowolności wyboru metod redukcji emisji i wykorzystania zasobów naturalnych.

Podczas rozmowy wiceszef resortu środowiska podkreślił również, że głównym celem grudniowego szczytu w Katowicach jest opracowanie zasad wdrażających w życie Porozumienie paryskie. Jego sygnatariusze zobowiązali się ograniczyć emisję CO2, by wzrost temperatury na świecie nie przekroczył 2°C w porównaniu z epoką przedindustrialną.

Źródło: MOS (op.pb)

Wróć


Fatal error: Uncaught exception Exception with message Query error: Table './pipp_www/tl_search_index' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed (DELETE FROM tl_search_index WHERE pid='3105') thrown in system/modules/core/library/Contao/Database/Statement.php on line 283
#0 system/modules/core/library/Contao/Database/Statement.php(254): Contao\Database\Statement->query()
#1 system/modules/core/library/Contao/Search.php(291): Contao\Database\Statement->execute('3105')
#2 system/modules/core/classes/FrontendTemplate.php(310): Contao\Search::indexPage(Array)
#3 system/modules/core/classes/FrontendTemplate.php(121): Contao\FrontendTemplate->addToSearchIndex()
#4 system/modules/core/pages/PageRegular.php(189): Contao\FrontendTemplate->output(true)
#5 index.php(260): Contao\PageRegular->generate(Object(Contao\PageModel), true)
#6 index.php(444): Index->run()
#7 {main}