Strefa przedsiębiorcy

#Krynica2018: sprawność działania PERN wpływa na system dostaw


– Od wprowadzanych przez nas rozwiązań zależy sprawne działanie łańcucha od producenta do konsumenta, choć te innowacje nie są widoczne dla odbiorców tankujących paliwo na stacjach – podkreślił Rafał Miland, wiceprezes PERN podczas Forum w Krynicy.

Rafał Miland wziął udział w panelu dotyczącym „Nowych biznesów w energetyce”. Mateusz Wodejko, wiceprezes PERN, zabrał natomiast głos w dyskusji dotyczącej zmian na rynku pracy w kontekście coraz szybciej postępującej digitalizacji.

W czasie rozmów z mediami, przedstawiciele PERN zwracali uwagę na skalę inwestycji, które realizuje obecnie spółka. Wynikają one zarówno z Polityki Rządu RP dla sektora naftowego jak również z oczekiwań klientów.
– Realizując nasze inwestycje chcemy wnieść wkład we wzrastającą dynamikę inwestycji w polskiej gospodarce – podkreślił w wywiadzie dla Polskiego Radia Mateusz Wodejko. Rafał Miland w rozmowie z telewizją wPolsce, zwrócił z kolei uwagę na fakt, że PERN planuje zbudowanie 2. nitki ropociągu pomorskiego, projektu o kluczowym znaczeniu z punktu widzenia bezpieczeństwa państwa. Jest on niezbędny, bo polskie rafinerie w coraz większym stopniu stawiają na dywersyfikację dostaw ropy do Polski, zwiększając udział surowca dostarczanego drogą morską, innego niż z kierunku wschodniego.

Źródło: PERN

Wróć


Fatal error: Uncaught exception Exception with message Query error: Table './pipp_www/tl_search_index' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed (DELETE FROM tl_search_index WHERE pid='437') thrown in system/modules/core/library/Contao/Database/Statement.php on line 283
#0 system/modules/core/library/Contao/Database/Statement.php(254): Contao\Database\Statement->query()
#1 system/modules/core/library/Contao/Search.php(291): Contao\Database\Statement->execute('437')
#2 system/modules/core/classes/FrontendTemplate.php(310): Contao\Search::indexPage(Array)
#3 system/modules/core/classes/FrontendTemplate.php(121): Contao\FrontendTemplate->addToSearchIndex()
#4 system/modules/core/pages/PageRegular.php(189): Contao\FrontendTemplate->output(true)
#5 index.php(260): Contao\PageRegular->generate(Object(Contao\PageModel), true)
#6 index.php(444): Index->run()
#7 {main}