Wiadomości

Koparki na oleju opałowym


Podczas kontroli przeprowadzonej w jednej z kopalni, funkcjonariusze Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego stwierdzili w koparkach olej opałowy. Używanie oleju opałowego jako napędowego to zmiana przeznaczenia wyrobu akcyzowego, niezgodna z przepisami.

21 sierpnia 2017 r. funkcjonariusze udali się na teren jednej z działających w województwie świętokrzyskim kopalni w celu zweryfikowania informacji dotyczącej używania oleju opałowego do napędzania maszyn.

W wyniku podjętych czynności kontrolnych, w zbiornikach paliwa 7 maszyn (koparki i kruszarki) stwierdzono obecność oleju opałowego. Łącznie ujawniono 3206 litrów oleju opałowego, a do zbadania  jego rodzaju  wykorzystano  specjalne testery.

Zgodnie z przepisami, olej ten powinien być wykorzystywany zgodnie z jego przeznaczeniem, czyli do celów grzewczych. Różnica w opodatkowaniu olejów w zależności od ich przeznaczenia różnymi stawkami akcyzy powoduje, że nieuczciwi podatnicy wykorzystują olej opałowy jako paliwo do samochodów. W ten sposób omijają przepisy i nie płacą należnego podatku.

Źródło: KAS (op.pb)

Wróć

Wystąpił błąd

Wystąpił błąd

Co się stało?

Wysąpił błąd podczas wykonywania skryptu. Coś nie działa prawidłowo.

Jak mogę naprawić ten problem?

Otwórz plik system/logs/error.log i znajdź powiązaną wiadomość błędu (zazwyczaj ostatnia). Możesz również dodać ten wiersz do lokalnego pliku konfiguracji i odświeżyć stronę:

$GLOBALS['TL_CONFIG']['displayErrors'] = true;

Zauważ, że każdy będzie mógł zobaczyć błędy na Twojej stronie!

Dowiedz się więcej

Wykonywanie skryptu zostało zatrzymane z powodu błędu. Wiadomość o błędzie została ukryta z powodów bezpieczeństwa i może zostać znaleziona w pliku system/logs/error.log (patrz wyżej). Jeśli nie rozumiesz wiadomości błędu lub nie wiesz jak naprawić problem, przeszukaj Contao FAQ lub odwiedź stronę wsparciaContao.

Aby spersonalizować tą wiadomość, utwórz nowy szablon nazwany templates/be_error.html5.