Strefa przedsiębiorcy

Internet Rzeczy zmienia branżę higieniczną - współpraca Essity i Microsoft


  • Współpraca partnerska Essity i Microsoft udoskonali nagradzaną usługę Tork® EasyCube™ dzięki wykorzystaniu platformy IoT Azure.
  • Platforma do zarządzania danymi "big data" zwiększy atrakcyjność wiodących na rynku produktów higienicznych Essity oraz rozwiązań wykorzystujących dane.

Essity, wiodący producent produktów higienicznych i zdrowotnych na świecie, znany z produktów, usług i rozwiązań Tork, oraz firma Microsoft ogłosiły nawiązanie współpracy partnerskiej, która pozwoli wykorzystać potencjał "big data" oraz technologii chmury, aby usprawnić produkty higieniczne i zdrowotne Essity, oferowane na całym świecie.
Z nowego rozwiązania skorzystają bezpośrednio zarządcy obiektów: Essity zintegruje swoje renomowane oprogramowanie do zarządzania obiektami Tork EasyCube™ z usługą Microsoft Azure wykorzystującą Internet rzeczy (IoT, Internet of Things), aby zoptymalizować codzienne działanie usługi. Pozwoli to klientom na oszczędność czasu i pieniędzy oraz ułatwi zrównoważony rozwój. Essity zapewni kierownikom obiektów i personelowi sprzątającemu precyzyjne, praktyczne dane, Microsoft zaś zadba o bezpieczeństwo danych, szczegółowe analizy oraz nieustanne innowacje. Ponadto dzięki coraz powszechniejszemu wykorzystaniu Internetu rzeczy do zarządzania potrzebami operacyjnymi, administratorzy będą mogli łatwiej optymalizować platformy i procesy.
W 2014 roku należąca do Essity marka Tork - światowy lider profesjonalnych produktów higienicznych - zrewolucjonizowała sprzątanie obiektów poprzez wykorzystanie Internetu rzeczy w zarządzaniu obiektami na całym świecie. Dzięki usłudze Tork EasyCube Essity umożliwia personelowi sprzątającemu i kierownikom obiektów śledzenie bieżących danych dotyczących natężenia ruchu oaz zużycia wkładów. Dane te pomagają:

  • - Zwiększyć wydajność pracy - Koniec z marnowaniem czasu na rutynowe obchody. Personel ma więcej czasu na zajęcie się faktycznymi potrzebami;
  • - Poprawiać jakość i zadowolenie klientów - Sprzątanie oparte na danych pozwala zapewnić wyższą jakość oraz wyeliminować puste dozowniki i brudne łazienki, zanim klienci zdążą zauważyć i zgłosić problem;
  • - Zwiększyć motywację i zadowolenie personelu - Personel sprzątający ma poczucie, że każda wykonywana czynność ma sens, co zwiększa wydajność pracy i zadowolenie.

- Usługa Tork EasyCube zrewolucjonizowała postrzeganie sprzątania w naszej branży. Rozwiązanie, które narodziło się jako innowacyjna metoda zarządzania łazienkami, szybko stała się holistyczną filozofią sprzątania. A to dopiero początek. Już teraz jesteśmy liderami rynku w kategorii oprogramowania do zarządzania obiektami. Współpraca z firmą Microsoft i wykorzystanie platformy Azure to pierwsze z wielu usprawnień, które planujemy wdrożyć z myślą o naszych klientach - poinformował Don Lewis, prezes Essity Professional Hygiene.
- Jesteśmy dumni, że Essity wybrało właśnie nas na partnera do tego projektu. Nasza współpraca pozwoli wykorzystać cyfrową platformę w chmurze do zapewnienia jeszcze lepszych produktów i usług. Dzięki wykorzystaniu Internetu rzeczy i analizy danych Essity będzie w stanie zapewnić swoim klientom światowej klasy rozwiązania higieniczne i zdrowotne" - przyznaje Joacim Damgard, dyrektor generalny w Microsoft Sweden.
Essity to światowy lider branży higienicznej i zdrowotnej. Firma wytwarza i sprzedaje artykuły higieniczne (produkty dla niemowląt, artykuły higieniczne dla kobiet, produkty dla osób z nietrzymaniem moczu oraz artykuły medyczne), a także wyroby papierowe dla domu oraz profesjonalne artykuły higieniczne. Misją firmy jest poprawa dobrego samopoczucia poprzez wiodące rozwiązania z zakresu higieny i zdrowia. Prowadzi sprzedaż w około 150 krajach pod wieloma znanymi markami, takimi jak światowe marki TENA i Tork oraz regionalne marki, takie jak Leukoplast, Libero, Libresse, Lotus, Nosotras, Saba, Tempo, Vinda i Zewa. Essity zatrudnia około 48 000 osób, a sprzedaż netto w 2016 roku osiągnęła poziom ok. 12 miliardów USD. Działalność spółki opiera się na modelu zrównoważonej firmy, dbającej o tworzenie wartości dla ludzi i przyrody. Nasza siedziba mieści się w Sztokholmie w Szwecji, a spółka jest notowana na Sztokholmskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Wcześniej Essity należała do Grupy SCA.

***
Marka Tork oferuje profesjonalne produkty i usługi higieniczne dla swoich klientów z branży restauracyjnej, służby zdrowia, biur, szkół i przemysłu. Gama produktów obejmuje dozowniki, papierowe ręczniki, papier toaletowy, mydło, serwetki oraz czyściwa przemysłowe i kuchenne. Dzięki dogłębnej wiedzy na temat higieny, praktycznej budowie urządzeń oraz zrównoważonym rozwiązaniom Tork jest liderem rynku. Tork to obecna na całym świecie marka należąca do Essity, a zarazem oddany partner klientów z ponad 90 krajów.
Microsoft (NASDAQ: MSFT, @microsoft) to lider w dziedzinie platform i produktywności, dążący do promowania rozwiązań mobilnych i technologii chmury. Misją spółki jest pomaganie każdej osobie i firmie na świecie w osiągnięciu sukcesu.

Źródło: Essity

Jeżeli szukasz oferty środków higieny profesjonalnej, znajdziesz ją podczas organizowanych wyłącznie przez Polską Izbę Paliw Płynnych XXV Międzynarodowych Targów STACJA PALIW 2018, w dniach 9-11 maja 2018 r., na terenie EXPO XXI, Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14

Wróć