Strefa przedsiębiorcy

GPS a SENT - specjalnie dla Polskiej Izby Paliw Płynnych komentuje Marek Kujawiński, Dyrektor Sprzedaży TomTom Telematics Polska


W kontekście naszej działalności najważniejszą zmianą w nowelizacji ustawy jest obowiązek dostarczenia danych geolokalizacyjnych jako uzupełnienie już wymaganych informacji gromadzonych w elektronicznym rejestrze zgłoszeń SENT.

O ile nowością dla przewoźników jest przekazywanie danych z lokalizacji GPS do organów Ministerstwa Finansów, o tyle same rozwiązania telematyczne monitorujące pojazdy i wspierające codzienną pracę są już w branży transportowej bardzo popularne.

Na szczęście ustawa daje możliwość wyboru źródła danych lokalizacji GPS i mówi nie tylko o „lokalizatorze” zarezerwowanym jako rozwiązanie oferowane przez Krajową Administrację Skarbową, ale również dopuszcza „zewnętrzny system lokalizacji”. Co prawda KAS dostarczy kierowcom do obsługi darmową aplikację mobilną na smartfony i tablety w celu rejestracji tras i wypełnienia fiskalnego obowiązku, to jednak nie zastąpi ona funkcjonalności, jakich dzisiaj potrzebują firmy transportowe.

Zatem nie obawiam się tu zagrożeń dla dostawców rozwiązań telematycznych. Firmy transportowe będą wybierać pomiędzy korzystaniem z aplikacji KAS i systemów wspierających zarządzanie pojazdami bazujących na GPS, czy tylko na tych drugich.

Rejestrowanie tras wraz z parametrami jazdy to podstawowe możliwości każdego systemu lokalizacyjnego.

Rejestrowanie przez kierowców trasy w aplikacji w telefonie nie zastąpi narządzi do efektywnego realizowania zleceń. Planowanie tras, komunikacja z kierowcą, urządzenia nawigacyjne w pojeździe skomunikowane z systemem operatora, bieżące zarządzanie zleceniami to podstawowe potrzeby.

WIĘCEJ czytaj w styczniowym wydaniu miesięcznika "Paliwa Płynne"

Źródło:TomTom Telematics Polska

Jeżeli szukasz oferty telematyki dla flot, znajdziesz ją podczas organizowanych wyłącznie przez Polską Izbę Paliw Płynnych XXV Międzynarodowych Targów STACJA PALIW 2018, w dniach 9-11 maja 2018 r., na terenie EXPO XXI, Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14

 

Wróć

Wystąpił błąd

Wystąpił błąd

Co się stało?

Wysąpił błąd podczas wykonywania skryptu. Coś nie działa prawidłowo.

Jak mogę naprawić ten problem?

Otwórz plik system/logs/error.log i znajdź powiązaną wiadomość błędu (zazwyczaj ostatnia). Możesz również dodać ten wiersz do lokalnego pliku konfiguracji i odświeżyć stronę:

$GLOBALS['TL_CONFIG']['displayErrors'] = true;

Zauważ, że każdy będzie mógł zobaczyć błędy na Twojej stronie!

Dowiedz się więcej

Wykonywanie skryptu zostało zatrzymane z powodu błędu. Wiadomość o błędzie została ukryta z powodów bezpieczeństwa i może zostać znaleziona w pliku system/logs/error.log (patrz wyżej). Jeśli nie rozumiesz wiadomości błędu lub nie wiesz jak naprawić problem, przeszukaj Contao FAQ lub odwiedź stronę wsparciaContao.

Aby spersonalizować tą wiadomość, utwórz nowy szablon nazwany templates/be_error.html5.