Auto i Myjnia

DKV: 200 tanich stacji w Polsce


Trwa dynamiczny rozwój sieci tanich stacji DKV z tzw. „cenami z listy”. Stawki za paliwo są tam średnio 40 gr/l niższe niż wyświetlane na pylonie. W tej grupie jest już 200 stacji m.in.: Moya, Pieprzyk, Lotos, Uniwar czy Citronex.

WIĘCEJ czytaj w kwietniowym wydaniu miesięcznika "Paliwa Płynne". Jeśli szukasz oferty kart flotowych, przyjdź na organizowane wyłącznie przez Polską Izbę Paliw Płynnych XXVI Międzynarodowe Targi STACJA PALIW 2019, na terenie EXPO XXI, Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14

Jak tłumaczą przedstawiciele DKV, sekret niższej ceny tkwi w niestandardowym modelu jej kalkulowania. Stawki dla klienta są liczone bezpośrednio na bazie ceny hurtowej SPOT. Są więc niezależne od chwilowej polityki cenowej na danej stacji, a dodatkowo uwzględniają rabat wynegocjowany dla klientów przez DKV.

To sprawia, że normalną sytuacją jest tankowanie w cenie 40 czy nawet 80 groszy niższej niż ta na odmierzaczu oraz na okolicznych stacjach. Aktualną mapę tych punktów, wraz z bieżącą ceną paliwa, można sprawdzić w aplikacji mobilnej „DKV”. Tanie stacje są też uwzględnione w serwisie internetowym DKV Maps do planowania tras i tankowań – dla wybranego odcinka drogi system wskazuje trzy najtańsze lokalizacje.

W ostatnich dniach sieć rozszerzyła się o punkty marki Pieprzyk, Moya oraz Bobryk. W jej skład wchodzi dziś: 88 stacji Moya, 75 stacji Pieprzyk, 25 stacji Lotos, 4 stacje Uniwar, 2 stacje Citronex oraz po jednej stacji: Eko-Tank, Lomax, Areca, EuroOil, Agromex i Bobryk.

Z oferty korzystać mogą wszyscy klienci DKV, niezależnie od swoich planów rabatowych. Ceny na tych stacjach ustalane są każdego dnia, można je przeglądać na bieżąco w zalogowanym profilu klienta DKV.

- Dzięki systemowi tzw. cen z listy zapewniamy naszym klientom wysokiej jakości paliwo po najniższych stawkach w Polsce – tłumaczy Michał Bałakier, dyrektor generalny DKV Euro Service Polska. - Stacje paliw znajdują się na najważniejszych skrzyżowaniach w kraju oraz w obszarach przygranicznych: z Niemcami na zachodzie, z Czechami i Słowacją na południu oraz z Białorusią i Ukrainą na wschodzie. W rejonie Warszawy i wzdłuż autostrady A2 - która tworzy oś wschód-zachód między Brześciem a Frankfurtem - nasi klienci również mogą zaopatrywać się w paliwa na korzystnych dla nich warunkach.

Obecnie pełna sieć stacji DKV w Polsce, wraz ze znanymi międzynarodowymi markami, liczy w Polsce ponad 4200 lokalizacji. - Poprzez ciągłą integrację z nowymi punktami, zapewniamy klientom najszerszą sieć akceptacji dostępną przy pomocy jednej, niezależnej karty paliwowo-serwisowej. Priorytetami dla DKV były zawsze jakość oraz kompleksowość naszych usług. Umowy z nowymi partnerami są tego najlepszym przykładem – dodaje Michał Bałakier.

 

Zagęszczenie sieci stacji z „cenami z listy”

***

DKV Euro Service to międzynarodowy operator kart paliwowo-serwisowych DKV Card.  Firma istnieje od 1934 roku i jest najstarszą i zarazem największą na drogach Europy organizacją serwisową. Obejmuje zasięgiem ponad 80 000 stacji i punktów usługowych. Na terenie Polski przedstawicielstwo DKV działa od ponad 25 lat. Współpracuje tu z siecią ok. 4200 stacji paliw i 150 warsztatów. Karta paliwowo-serwisowa DKV umożliwia bezgotówkowe tankowanie na stacjach różnych marek i dostęp do wielu usług dodatkowych, m.in. rozliczania opłat drogowych, serwisów naprawczych, internetowych serwisów do zarządzania transakcjami czy zwrotu zagranicznego podatku VAT i akcyzy.

Wróć