Wiadomości

Diament Forbesa dla RCEkoenergii


RCEkoenergia, należąca do Grupy Kapitałowej LOTOS, została wyróżniona tytułem „Diament Forbesa 2019”.

WIĘCEJ czytaj w majowym wydaniu miesięcznika "Paliwa Płynne". Z pełną ofertą Grupy Kapitałowej LOTOS zapoznasz się na organizowanych wyłącznie przez Polską Izbę Paliw Płynnych XXVI Międzynarodowych Targach STACJA PALIW 2019, 15-17 maja na terenie EXPO XXI, Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14

Uroczyste wręczenie dyplomów dla laureatów z woj. śląskiego i opolskiego odbyło się 11 kwietnia w Katowicach. Ranking miesięcznika Forbes to najważniejsze w Polsce zestawienie dynamicznie rozwijających się firm.

Spółka RCEkoenergia od 1 marca 2002 roku działa w Czechowicach-Dziedzicach w woj. śląskim. Jej właścicielem jest spółka LOTOS Infrastruktura wchodząca w skład Grupy Kapitałowej LOTOS. Podstawowym zadaniem RCEekoenergii jest wytwarzanie, przesył i dystrybucja oraz obrót mediami energetycznymi, w szczególności: ciepłem, energią elektryczną, paliwem gazowym, wodą przemysłową, głębinową, obiegową oraz pitną.

Ponadto, RCEkoenergia świadczy usługi w zakresie gospodarki wodno-ściekowej oraz utrzymania i udostępniania niezbędnej infrastruktury, a także powierzchni biurowych spółkom Grupy Kapitałowej LOTOS i innym podmiotom prowadzącym swoją działalność na terenie dawnej rafinerii w Czechowicach-Dziedzicach. W działalności firmy, słowo „Eko” wyznacza jeden z priorytetów – efektywne łączenie ekologii i ekonomii. Spółka została wyróżniona przez miesięcznik Forbes w kategorii firm w woj. śląskim o poziomie przychodów od 5 do 50 mln zł.

Gratuluję i dziękuję pracownikom, przedstawicielom firmy oraz interesariuszom. Bieżący rok będzie na pewno pełen wyzwań. Natomiast jestem przekonany, że nawet jeśli pojawią się jakieś negatywne czynniki zewnętrze, które mogą wpłynąć na naszą spółkę, to jesteśmy zdolni, by stawiać im czoła – mówi Bartłomiej Łęgowski, prezes Zarządu RCEkoenergia Sp. z o.o.

Diamenty Forbesa to najważniejsze na polskim rynku zestawienie firm, których wartość rośnie najszybciej w ostatnich trzech latach, dynamicznie się rozwijają, jednocześnie zachowując wysoką efektywność prowadzonych procesów biznesowych. Ranking zbudowany jest w oparciu o twarde dane pod nadzorem niezależnego eksperta – firmy Bisnode, europejskiego lidera w gromadzeniu, opracowywaniu i dostarczaniu informacji gospodarczej.

LOTOS to polska grupa kapitałowa, której działalność ma strategiczne znaczenie dla krajowego i europejskiego bezpieczeństwa w sektorze energii oraz polskiej gospodarki. LOTOS wydobywa gaz ziemny i ropę naftową w Polsce, Norwegii oraz na Litwie. Należy do niego, zlokalizowana w Gdańsku, jedna z najnowocześniejszych europejskich rafinerii, gdzie surowiec przerabiany jest głównie na wysokiej jakości paliwa, w tym paliwa premium – LOTOS Dynamic.

LOTOS to także sieć blisko 500 stacji paliw, dogodnie zlokalizowanych przy autostradach i drogach ekspresowych, we wszystkich aglomeracjach i wielu miejscowościach na terenie całego kraju. LOTOS, jako sprzedawca detaliczny i hurtowy, zaopatruje w paliwa blisko 1/3 polskiego rynku. Zajmuje też pozycję drugiego przewoźnika kolejowego w kraju. LOTOS to także czołowy producent asfaltów drogowych, olejów silnikowych oraz smarów do samochodów, samolotów, pociągów, statków, a nawet pojazdów techniki wojskowej.

Źródło: LOTOS, fot. arch. Międzynarodowych Targów STACJA PALIW.

Wróć


Fatal error: Uncaught exception Exception with message Query error: Table './pipp_www/tl_search_index' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed (DELETE FROM tl_search_index WHERE pid='2910') thrown in system/modules/core/library/Contao/Database/Statement.php on line 283
#0 system/modules/core/library/Contao/Database/Statement.php(254): Contao\Database\Statement->query()
#1 system/modules/core/library/Contao/Search.php(291): Contao\Database\Statement->execute('2910')
#2 system/modules/core/classes/FrontendTemplate.php(310): Contao\Search::indexPage(Array)
#3 system/modules/core/classes/FrontendTemplate.php(121): Contao\FrontendTemplate->addToSearchIndex()
#4 system/modules/core/pages/PageRegular.php(189): Contao\FrontendTemplate->output(true)
#5 index.php(260): Contao\PageRegular->generate(Object(Contao\PageModel), true)
#6 index.php(444): Index->run()
#7 {main}