Strefa przedsiębiorcy

Dane dostępne na wyciągnięcie dłoni – dzięki aplikacjom AS 24

Zarządzanie flotą nawet kilkudziesięciu pojazdów to skomplikowany proces, w którym należy utrzymać pod kontrolą rosnącą ilość danych i czynników. Menedżerów floty wspiera w tym zaawansowane oprogramowanie, ale ich praca może być jeszcze łatwiejsza dzięki aplikacji mobilnej AS 24.

WIĘCEJ czytaj w czerwcowym  wydaniu miesięcznika "Paliwa Płynne"

Z pełną ofertą TOTAL Polska można było zapoznać się podczas organizowanych wyłącznie przez Polską Izbę Paliw Płynnych XXV Międzynarodowych Targów STACJA PALIW 2018, na terenie EXPO XXI, Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14

 

O ile osoba zarządzająca flotą pojazdów ma zwykle określone godziny pracy, o tyle specyfika branży transportowej jest taka, że ciężarówki są w trasie 24 godziny na dobę. Kierowcy pokonują setki kilometrów, dokonują załadunku i rozładunku, tankują, płacą za przejazd po autostradach, przez tunele czy korzystają z promów, a także odpoczywają na parkingach. Dzięki aplikacji AS 24 FLEET MANAGER – dostępnej bezpłatnie dla klientów biznesowych sieci stacji paliw AS 24 - można na bieżąco monitorować działania floty. Z tabletu czy smartfonu można skorzystać w podróży, na spotkaniu, a w razie problemu wymagającego podjęcia natychmiastowej decyzji – także w domu.
„Proponowane przez nas rozwiązanie mobilne, czyli aplikacja AS 24 FLEET MANAGER umożliwia lepsze zarządzanie zarówno kartami paliwowymi, jak i całą flotą” – mówi Cédric Vigneau, dyrektor zarządzający AS 24 Polska. To cały pakiet funkcjonalności niezbędnych w procesie zarządzania flotą. Oprócz kontroli użytkowania kart i urządzeń do opłat drogowych, aplikacja pozwala również na szybką lokalizację pojazdów wyposażonych w urządzenie pokładowe PASSango Europe, dzięki czemu na bieżąco można wyświetlać ostatnie trasy i szczegółowe raporty o zrealizowanych przejazdach. Ponadto bezpośrednio na urządzenie mobilne wysyłane są powiadomienia dotyczące niewłaściwego użytkowania kart: prób tankowania na niedopuszczonych do tego stacjach lub w niewłaściwych przedziałach godzinowych bądź też o nietypowym zużyciu paliwa. Aplikacja dla każdego alertu wskazuje miejsce, godzinę i numer rejestracyjny pojazdu, którego powiadomienie dotyczy. Pozwala również tworzyć zestawienia: np. miesięczne zużycie czy 10 najczęściej odwiedzanych stacji. Tabela wyników ułatwia kontrolę zmiany wydatków, miesiąc po miesiącu.

Aplikacja także dla kierowców

Z pomocy aplikacji AS 24 mogą skorzystać nie tylko zarządzający flotą, ale także kierowcy, których czas pracy jest ściśle regulowany i którzy nie mogą sobie pozwolić np. na zbyt czasochłonne poszukiwanie stacji paliw. „Dla kierowców przygotowaliśmy bezpłatną aplikację AS 24 DRIVER, która doprowadzi ich do naszych punktów. Zawiera ona także spis numerów do wykorzystania w sytuacjach awaryjnych, na przykład pomocy usługi Eurotrafic” – dodaje Cédric Vigneau. Dzięki aplikacji nie trzeba wpisywać adresu stacji do zwykłej nawigacji GPS czy – co jeszcze gorsze – szukać na papierowej mapie. Co więcej, jeśli wyjątkowo zdarzy się, że któraś ze stacji AS 24 jest nieczynna, użytkownik aplikacji zostanie o tym powiadomiony, by nie stracić czasu na dojazd do niej. Wszystko po to, żeby ułatwić pracę kierowcy i zapewnić mu większe bezpieczeństwo.
Źródło: TOTAL Polska

WIĘCEJ czytaj w czerwcowym  wydaniu miesięcznika "Paliwa Płynne"

Z pełną ofertą TOTAL Polska można było zapoznać się podczas organizowanych wyłącznie przez Polską Izbę Paliw Płynnych XXV Międzynarodowych Targów STACJA PALIW 2018, na terenie EXPO XXI, Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14

Wróć