Strefa przedsiębiorcy

Chorten to także stacje paliw. Umowa na 25 punkt w Polsce


Grupa Chorten podpisała 25. umowę dotyczącą współpracy ze stacją benzynową, na której funkcjonuje także sklep. Nowym partnerem jest firma Petrodom, znany operator rynku paliw z województwa lubelskiego. Tego typu punkty na stacjach w Grupie Chorten będą mogły prowadzić sprzedaż także po wprowadzeniu ograniczenia handlu w niedziele.

 

Stacja Petrodomu, która weszła właśnie do Grupy Chorten działa w Białej Podlaskiej.

- Głównym atutem tej współpracy jest atrakcyjna cena przy zamówieniach, bo wiadomo, że w grupie zakupowej wychodzi to taniej. 80 procent naszego obrotu to piwo, ale wraz z wprowadzeniem zakazu handlu w niedziele będziemy też chcieli mieć w regularnej ofercie mleko, wędliny i inne podstawowe produkty spożywcze. Planujemy już rozszerzenie współpracy z Grupą Chorten na kolejne nasze stacje – zapowiada Maciej Wdowczyk, kierownik stacji paliw Petrodomu w Białej Podlaskiej.

Najwięcej stacji, które dotąd zdecydowały się na korzystające z umów handlowych Chortenu, znajduje się obecnie w województwie mazowieckim, bo aż 13. Pozostałe funkcjonują w regionach podlaskim, łódzkim i lubelskim.

- Uznaliśmy, że współpraca ze stacjami benzynowymi to możliwość rozszerzenia naszej działalności i odpowiedź na trendy pojawiające się w rynku - mówi Sylwia Olechno, dyrektor generalny Grupy Chorten.

Nie bez znaczenia był tu także wspomniany już kontekst ograniczenia handlu w niedzielę, które ma być wprowadzone już od stycznia nadchodzącego roku.

- Od dłuższego czasu mówiło się o ograniczeniu w Polsce handlu w niedzielę. Należało przeanalizować, jak wygląda handel w krajach, gdzie już takie regulacje istnieją i efektem tego było podpisanie pierwszej umowy współpracy ze stacją Dargaz w Sokołowie Podlaskim w czerwcu 2016 roku. Od tamtej pory, korzystając z efektu skali i podpisanych nowych umów dystrybucyjnych i producenckich, do Grupy Chorten przystępowały kolejne stacje paliw, z wieloma nowymi trwają właśnie rozmowy – komentuje Mirosław Borkowski, dyrektor regionu siedlecko – bialskiego w Grupie Chorten.

- W ciągu tego roku współpracy z Grupą Chorten odczułem znaczące korzyści, jeśli chodzi o zamówienia, atrakcyjne są także bonusy retrospektywne. Istotne jest dla mnie także to, że działam pod konkretną marką, w grupie zawsze pewniej prowadzi się biznes – ocenia Dariusz Smuniewski, właściciel stacji Dargaz w Sokołowie Podlaskim.

 

Wróć